کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران»؛ روایت غیرشعاری از زندگی ۹ شهید

کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران»؛ روایت غیرشعاری از زندگی ۹ شهید

کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران» نوشته حسن احمدی، با زبانی روان و دل‌نشین داستان زندگی ۹ شهید دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند.


درباره کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران»

حسن احمدی نویسنده، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی است که این مجموعه داستان را براساس زندگی چندین شهید دفاع مقدس به نگارش درآورده است. تمام این شهیدان در زمان حیات‌شان در شرکت سیمان شمال مشغول به کار بودند. حسن احمدی سعی کرده زندگی آن‌ها را به صورت غیرمستقیم، غیرشعاری و داستانی بنویسد و حدود شش ماه این کار طول کشیده که دربردارنده ۹ داستان براساس زندگی این شهیدان است.

حسن احمدی برای نگارش این اثر درخشان، به دیدار هر ۹ خانواده رفته و پای سخنان خانواده‌ها، همسران و فرزندان شهیدان نشسته است. این خانواده‌ها در تهران و حومه آن زندگی می‌کردند و خانواده یکی از شهیدان هم در اندیمشک بود.

هدف نویسنده از نوشتن این داستان‌ها، معرفی و شناساندن اشخاصی است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی با دشمنان به مبارزه پرداختند و از همه چیزشان حتی جان خود گذشتند. انسان‌هایی کاملاً بی‌ادعا و شریف که زندگی و کار‌های هر کدام درسی برای فرزندان امروزی است.

در بخشی از کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران» می‌شنویم:

می‌پرسم: «از کار آقا سید نگفتید. کجا کار می‌کردند؟» می‌گوید: همان شرکت سیمان شمال. تازه سر کار رفته بود که به خواستگاری من آمد. رسمی نبود. وقتی می‌خواست به جبهه برود از من پرسید راضی به رفتنش هستم؟ من توی کاغذ برایش این رضایت را با دستخط خودم نوشتم. دوست و همکارش، آقای حسین شکاری می‌گفت با دیدن این نامه در اتاق سید زیر شیشه میزش بار‌ها به او احسنت گفته بود. گفته بود آفرین به همسری که داری. سید به آقای شکاری گفته بود برای این نامه را زیر شیشه گذاشتم که نگویند اول زندگی اش گذاشت رفت جبهه و خانواده اش راضی نبودند! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار مرتبط

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهوری برگزار می‌شود

ویدئو/ سینما، هنر برتر

ویدئو/ مرد خدا ...

0 نظر

ارسال نظر

capcha