تحریم‌های ظالمانه یادآور صحنه دفاع مقدس است

تحریم‌های ظالمانه یادآور صحنه دفاع مقدس است

به گزارش سراج24، محمد دره‌وزمی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، هدف از اجرای این مراسم را  یادبودی از دلاوری‌های دوران دفاع مقدس، تکریم شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان جنگ تحمیلی برشمرد.

وی با بیان اینکه به هر میزان رشادت و جانفشانی رزمندگان دفاع مقدس را یادآوری کنیم، باز در مقابل این جهادگران کم می‌آوریم، افزود: لازم است برخود تلنگری زنیم و یادآوری کنیم که در این جنگ نابرابر چه شهیدانی تقدیم انقلاب شد، چه خون‌هایی ریخته شده، اسرا چه سختی هایی را در اسارت کشیده‌اند تا در این خصوص به غفلت و فراموشی دچار نشویم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان اظهار کرد: هر لحظه از تاریخ این مملکت را ورق بزنیم صحنه اتفاقات متعددی است لذا هرگاه توانستیم با اعمال و کارهای خود قدم مثبتی در این کشور برداریم از حرمت خون شهدا و شجاعت رزمندگان و جانبازان دفاع کرده‌ایم.

دره‌وزمی با بیان اینکه امروز جبهه نبرد و جنگ اقتصادی است افزود: دشمنان این مرزبوم با اعمال تحریم‌های ظالمانه، ناعادلانه و به دور از انصاف تمام کیان مملکت راهدف قرارداده و قصد فلج کردن اقتصاد کشور را دارند.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمن، جنگ نابرابر صحنه دفاع مقدس را یاداوری می‌کند، تصریح کرد: کسانی که تلاش می‌کنند اقتصاد مملکت پایدار  و تولید رونق گیرد، سربازان جنگ و جبهه نبرد با دشمنان هستند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان یاداور شد: تولیدکنندگانی که علی رغم شرایط سخت اقتصادی، کالا تولید و صادر می‌کنند در این ایام حساس رزمندگان این جنگ و قابل احترام هستند.

دره‌وزمی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با اعلام سیاست‌های بالادستی بر رونق اقتصاد و تولید داخلی تاکید دارد، گفت: تنها راه تقویت، شکوفایی و مقاوم کردن اقتصاد کشور،  تولید و حمایت از تولید داخلی است.

وی با اشاره به اینکه تولیدکننده موجب تولید ناخالص ملی و ایجاد ارزش‌افزوده خواهد شد، عنوان کرد: اشتغالزایی آسیب‌های اجتماعی و تنش روحی مردم را کاهش داده و آرامش را به ارمغان می‌آورد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان با بیان اینکه تولیدکنندگان سربازان جنگ اقتصادی هستند، ادامه داد: تولیدکنندگان قابل احترام و ستایش  هستند.

دره‌وزمی گفت: تولید یعنی پاسداری از خون شهدا و کمک به اوضاع کشور چراکه رونق تولید دراین شرایط خاص آسیب‌پذیری اقتصاد را کاهش و به استقلال کشور کمک می‌کند.

 وی با ابراز خرسندی خاطرنشان کرد: در استان کردستان در طول چند سال اخیر تقویت اقتصاد درون‌زا و برون‌زا و تقویت ذخائر و ظرفیت‌ها را در پیش گرفته‌ایم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان تصریح کرد: در سطح ملی صحبت از فولاد کردستان در کنار فولاد مبارکه باعث افتخار است.

دره‌وزمی با اشاره به معادن و ذخایر طبیعی استان کردستان خاطرنشان کرد: در معادن کردستان، چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم طلای خالص سال گذشته تولید شده است.

وی به مولفه‌های رونق تولید گریزی زد و  افزود: امروز مفتخریم به همت فعالان اقتصادی  ۳۰۰ هزار تن مواد پتروشیمی در کردستان تولید می‌شود و ۵۰ کامیون  به صورت روزانه این مواد را حمل می‌کنند.

رئیس صنعت معدن و تجارت استان کردستان با ابراز خرسندی اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان بانه به یک قطب اقتصادی تولید تبدیل شده و امروزه  تعدادی از کولبرها در واحدهای صنعتی تولیدی فعالیت می‌کنند.

دره‌وزمی تاکید کرد: هر مسئولی که با وسعت نظر و نگاه بلند با هدف رفع موانع تولید به این استان بنگرد، اقتصاد مملکت و حرمت خون شهدا را حفظ کرده است.

اخبار مرتبط

حرکت شهدای سلامت در امتداد مسیر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم است

کشف پیکر مطهر شهید دوران دفاع مقدس همراه با عبارت پیامبر(ص)

پخش ویژه برنامه «اربعین حماسه» از تلویزیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha