در استان مرکزی؛

تجمع هیأت‌های عزاداری در اربعین حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

تجمع هیأت‌های عزاداری در اربعین حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید مهدی عباسی ظهر امروز در نشست اعضای کمیته فرهنگی اربعین استان مرکزی اظهار کرد: تصمیمات ستاد اربعین استان در خصوص برنامه‌های دهه آخر ماه صفر پس از ابلاغ بلافاصله اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر اساس یکی از مصوبات کمیته فرهنگی اربعین امسال همزمان با شب و روز اربعین تجمع هیات‌های عزاداری و مردم در شهرهای استان برگزار خواهد شد که این مراسم در شهر اراک در مصلی بیت‌المقدس پیش‌بینی شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: همچنین به همین مناسبت نمایشگاه هنرهای تجسمی اربعین به همت حوزه هنری در اراک برپا می‌شود.

عباسی سیاه‌پوش کردن فضای شهری، فضای ادارات، اختصاص تلویزیون‌های شهری به هیات‌های مذهبی در سه روز آخر دهه صفر، فرهنگ‌سازی در خصوص اهدای خون، راه‌اندازی موکب‌های جمع‌آوری نذورات ماسک و الکل از دیگر مصوبات این کمیته است که انتظار می‌رود شهرداری با قوت به موضوع متناسب‌سازی فضای شهری به اربعین حسینی بپردازد.

وی گفت: هم اکنون تکیه سیار در شهر اراک فعال است، این تکیه با حضور در منازل شهدا اقدام به برپایی روضه و عزاداری می‌کنند که در ماه صفر نیز این تکیه به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: تدابیر لازم برای اجرای برنامه‌های فرهنگی توسط کمیته فرهنگی ستاد اربعین اندیشیده شده، هیات‌ها با قوت پای کار هستند و هماهنگی لازم نیز با دستگاه‌های امنیتی از جمله سپاه و نیروی انتظامی صورت گرفته تا همچون ماه محرم شاهد برپایی مراسم در دهه آخر ماه صفر باشیم.

اخبار مرتبط

کمک مالی مردم استان مرکزی به بازسازی عتبات عالیات

۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگی در استان مرکزی برگزار می شود

زیارت اربعین در ورامین برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha