کنایه دبیر جامعه روحانیت شیراز به مسئولان استان؛

کار طلاب جهادی تغسیل دهنده اموات کرونایی را درک نکرده‌اید

کار طلاب جهادی تغسیل دهنده اموات کرونایی را درک نکرده‌اید

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری عصر امروز در همایش طلاب جهادی تغسیل کنندگان اموات کرونایی که در حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع) برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از سوره مبارکه توبه، اظهار داشت: خداوند در سوره‌های قرآن کریم بیش از ۹۰ بار به مومنان خطاب کرده است.

وی در خصوص توصیه‌هایی که قرآن کریم به مونان کرده است، اضافه کرد: یکی از نکات مهمی که خداوند در سوره توبه به آن اشاره می‌کند «مع الصابرین» است، در واقع برای لازمه قرار گرفتن در مسیر الهی همراه بودن با اهل بیت(ع) است.

دبیر جامعه روحانیت شیراز، رمز ماندگاری حرکت‌های الهی و قیام های الهی را همراهی با اهل بیت(ع) دانست و تصریح کرد: اگر شهدا ارزش پیدا کردند به این دلیل بود که به همراه صادقین بودند، در غیر این صورت در طول تاریخ در جنگ‌ها کشته‌های بسیاری را داده‌ایم اما جنگ‌هایی ماندگار شدند که مع الصادقین بودند، از این رو جهادهایی ماندگار و ارزشمند بوده‌اند که رنگ خدا در آن بوده است.

وی در خصوص فعالیت‌های جهادی طلاب خواهر و برادر، خاطرنشان کرد: طلاب جهادی برادر و خواهر از فرصت «مع الصادقین» بهر‌ه‌مند شدند؛ در این باره به برخی از مسئولان ارشد استان و مسئولان پایین دستی بارها کنایه زده‌ام و باز خواهم زد که نتوانسته‌اید این کار ارزشمند طلاب جهادی(تغسیل اموات کرونایی) را درک کنید، چراکه دیدتان نسبت به انسان، انسان شناسی الهی و اسلامی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری در ادامه بیان داشت: برای برخی مسئولان اصلا شهادت معنا ندارد و نمی‌توانند بفهمند جهاد به چه معنا است؛ میت مسلمان در اسلام ارزش دارد، حتی نمی‌توان ذره ای از موی آن را کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه میت مسلمان جایگاه والایی دارد، مطرح کرد: طلاب جهادی تغسیل کننده اموات کرونایی کار جهادی و «مع الصادقین» را درک کردند، آن افرادی که علوم انسانی غرب در سر آنان است، نمی‌توانند این را درک کنند، علوم انسانی اسلام تنگه احد است، شما این تنگه احد را درک کردید، لذا از این فرصت بهره گرفتید و اوج گرفته‌اید.

اخبار مرتبط

بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

لغو آیین سنتی «مسلمیه» در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به دلیل شیوع مجدد کرونا / مراسمات از طریق صداوسیما پخش می شود

نمایشگاه مجازی قرآن باید مورد بررسی دقیق و کارشناسانه قرار گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha