اختتامیه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کیش با موضوع «شکست حصر آبادان»

اختتامیه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کیش با موضوع «شکست حصر آبادان»

به گزارش سراج24، مراسم اختتامیه برنامه‌های فرهنگی و هنری هفته دفاع مقدس با عنوان «شکست حصر آبادان» امشب ششم مهر در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، با تاکید بر این که تمام مردم باید رهروان صادق و وفادار مسیر شهدای 8 سال دفاع مقدس باشند، گفت: استمرار کینه‌ورزی رژیم بحث عراق بر علیه انقلاب و کشورمان به‌علت عدم شناخت کافی از مردم ایران بود.

وی با اشاره به این که مردم ایران با عشق به دین، مذهب، خاک و جمعی با هویت دینی و انقلابی و هویت ملی بسیاری از معادلات در طول تاریخ این سرزمین را به هم زدند، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و تحمیل هشت سال جنگ از جمله بعد از قرارداد الجزایر و چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، عراق عملیات نشانه‌گذاری در مرز میمک را متوقف کرد و در پاسخ به ایران هیچ عکس‌العملی نشان نداد و با بررسی سازمان رزم، تعداد هواپیما، کشتی و تجهیزات نظامی، توپخانه، لشکر و تیپ و همچنین آشفتگی وضعیت سیاسی در گنبد، کردستان، خوزستان و تهران، این استنباط را داشتند که در طول پنج روز به اهداف شوم و ننگین خود که تجزیه کشور ایران باشد، خواهند رسید.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان ساخت: یک گام مهم "حضور مردم" همیشه در صحنه تمام معادلات کارتر و صدام را به هم زد.

پورعلی در ادامه تصریح کرد: در 8 سال دفاع مقدس، فرماندهان از دل مردم انتخاب می‌شدند و بسیاری از کسانی که برای دفاع در جنگ حضور داشتند هیچ سابقه و تجربه نظامی نداشتند. عملیات ثامن‌الائمه توسط یک خبرنگار دانشجو به نام حسن واقع که در دانشکده حقوق دانشگاه تهران مشغول به تحصیل و در روزنامه جمهوری اسلامی خبرنگار بودند طراحی و اجرا شد.

وی با بیان اینکه اعتماد، انس و علاقه‌ای که میان مردم و امام، وجود داشت حرکتی را ایجاد کرد که تمام معادلات جنگ را به هم زد، گفت: امروز تکیه‌گاه ما، قدرت ملی مردم هست و با حضور همیشگی مردم در صحنه‌ها، ترس و نگرانی از دشمنی و کینه‌ورزان نخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام احمد حسن‌زاده در ادامه این مراسم با اشاره به سالروز عملیات ثامن‌الائمه و روز شکست حصر آبادان که یکی از عملیات‌های بسیار مهم در سرنوشت جنگ تحمیلی و شکست سخت حصر آبادان بود، گفت: مکتب حضرت امام خمینی(ره) مکتب مقاومت بود و از سال ۴۱ توانست انقلاب را رهبری و به پیروزی برساند و در دریای پرتلاطم آن زمان، با کشتی استقامت، انقلاب را به ساحل امن رساند.

وی افزود: عملیات موفقیت‌آمیز ثامن‌الائمه حاصل رشادت‌ها، مقاومت و از خودگذشتگی فرماندهان ارتش و سپاه بود که در کنار هم با برنامه دقیق و با مدیریت مدبرانه موجب شدند، حصر با شکست روبرو شود. شکست حصر آبادان با حضور نیروهای ارتشی، سپاهی و همچنین نیروهای بسیجی و مردمی تحت فرماندهی واحد اتفاق افتاد و پیروزی روحیه آفرینی بود.

امام جمعه کیش اظهار داشت: با همان روحیه مقاومت، تدبیر مسؤولان در مسائل اقتصادی و وحدت و هم‌گرایی نیروهای انقلابی، می‌توانیم حصر اقتصادی کشور را بشکنیم و در آینده نزدیک شاهد جشن بزرگ اقتصادی در کشور باشیم.

سرهنگ شهداد کناری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، دفاع مقدس را یاد و خاطره رشادت‌ها و ایثارگری‌های ملت ایران اسلامی دانست و گفت: هر سال این ایام یادآور این رشادت‌ها و پاس داشتن خون شهدای ۸ سال دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه اراده و ایمان رزمندگان، افتخار بزرگی در تاریخ میهن بود، افزود: در حال حاضر نیروهای مسلح در اوج اقتدار و با سازماندهی مستحکم رزمی و واقعی و علم و تکنولوژی دفاعی و رهبر حکیم و دانشمند و آگاه و تربیت فرماندهان زیادی از جمله میلیون ها رزمنده آماده نبرد با دشمنان هستند. در صورت حماقت دشمنان چنان درسی به آنان داده خواهد شد که تاریخ به چشم ندیده است.

اخبار مرتبط

اختتامیه «مهرواره ملی شعر وحدت» برگزار می‌شود

اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی(ره)

رونمایی دو قطعه موسیقی و یک کتاب در اختتامیه کنگره شعر یتیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha