«مدیریت جهادی» شهدا را ماندگار کرد

«مدیریت جهادی» شهدا را ماندگار کرد

به گزارش سراج24، آیت‌الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در مراسم نامگذاری فرودگاه همدان به نام شهدای همدان، اظهار کرد: اینکه در آغاز جنگ تنها ۱۹ ماه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود، کشور در برخی از مناطق با جنگ‌های داخلی درگیر بود و ۸۶ کشور عراق را حمایت می‌کردند، نشان‌ از وضعیت سخت آن دوره داشت.

وی با بیان اینکه در تاریخ ۲۰۰ سال گذشته ایران، هر گاه جنگی رخ داده دشمن بخشی از این سرزمین را غاصبانه تصاحب کرده بود افزود کرد: صدام بر اساس این تحلیل‌ها از گذشته ایران آمده بود تا در ایران بماند، اما بعد از هشت سال به برکت جانفشانی و ایثارگری جوانانی که در دفاع مقدس تربیت شدند، با شکست مواجه شد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه موفقیت‌های جنگ به خاطر اعجاز و امدادهای غیبی بود، گفت: در دوران دفاع مقدس نیز کشور در تحریم قرار داشت، اما باید از مدیریت دوران دفاع مقدس جوانان ۲۰ ساله‌ای که در مقابل کل دنیا ایستادگی کردند، تقدیر کنیم.

وی افزود: امروز نیز پس از گذشت سال‌ها باز هم همان دغدغه مندی‌ها در بین جوانان ما وجود دارد و جوانان امروز ادامه دهنده همان مسیر دیروز هستند.

امام جمعه همدان با اشاره به نامگذاری فرودگاه همدان به نام شهدای این استان، بیان کرد: این نامگذاری یک اسم جامعی است که هم شهدای ارتش را شامل می‌شود، هم سپاه، هم ناجا و هم نیروی هوایی ما را.

وی با تاکید بر اینکه این مراسم نباید تنها یک نامگذاری صرف باشد، مطرح کرد: همان طور که اسم شهدا را در این جا قرار می‌دهند باید رسم شهدا هم در این جا زنده شود.

شعبانی با بیان اینکه رسم شهدا، مدیریت جهادی آنها بوده است، گفت: مبنای این نامگذاری‌ها این است که ما معتقد به راه شهدا و زنده نگاه داشتن آرمان‌ها و اهداف شهدا هستیم.

اخبار مرتبط

۲ گالری موزه دفاع مقدس سمنان امسال آماده می‌شود

روحیه انقلابی شاه‌کلید فتح مشکلات کشور است

تخریب ناجوانمردانه حق برخی از افراد نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha