«فرزندان روح‌الله» را در این کتاب ببینید

«فرزندان روح‌الله» را در این کتاب ببینید

به گزارش سراج24، کتاب عکس «فرزندان روح‌الله» با حضور سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، جواد شمقدری رئیس اسبق سازمان سینمایی و جمعی از عکاسان پیشکسوت دفاع مقدس، امروز (یکشنبه ۶ مهر) هم‌زمان با هفته دفاع مقدس  در خانه عکاسانِ حوزه هنری رونمایی شد.

کتاب عکس «فرزندان روح‌الله» به کوشش سید احسان باقری و با نوشتاری از علی‌اصغر داوود آبادی فراهانی شامل ۵۹ قطعه از ۲۴ عکاس و برخی از آثار گنجینه خانه عکاسان ایران و انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس هست که در این مجموعه گردآوری‌شده است.

از عکاسان شاخص این مجموعه می‌توان به جواد شمقدری، امیرعلی جوادیان، محمدحسین حیدری، محمد نوروزی، خلیل صادقی، علی فریدونی و رضا محمدی اشاره کرد.

در مقدمه مجموعه عکس «فرزندان روح‌الله» آمده است: مجموعه عکس فرزندان روح‌الله جلوه‌هایی از آمادگی دفاعی و پشتیبانی نوجوانان برومند ایران از امام راحل عظیم الشان را در هشت سال دفاع جانانه از کیان اسلام و میهن روایت می‌کند. این مجموعه از میان حجم انبوهی از آثار تولیدشده‌ عکاسان دفاع مقدس انتخاب و در کتاب جمع‌آوری‌شده است.

* تشریح جزئیات جشنواره هنر مقاومت در معراج شهدا

نشست رسانه‌ای ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت فردا در معراج شهدای تهران برگزار می‌شود.
در این نشست مسعود نجابتی دبیرکل جشنواره جهانی هنر مقاومت و محمد حبیبی دبیر اجرایی این جشنواره، به تشریح ابعاد مختلف این رویداد فرهنگی خواهند پرداخت.
ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت به همت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح بهمن ماه سال جاری در هشت بخش «نقاشی»، «کارتون»، «حجم»، «عکس»، «پرچم و کتیبه»، «تایپوگرافی»، «تصویرسازی» و «عکس» برگزار می‌شود.

 

* معرفی دبیران «هنر زنده است»

کمال تبریزی، بهروز غریب‌پور، فردین خلعتبری و محمود کلاری به ترتیب به‌عنوان دبیران بخش‌های فیلم، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت جشنواره «هنر زنده است» معرفی شدند.

نخستین دوره جشنواره «هنر زنده است» به شکل رقابتی در شبکه‌های اینترنتی با حمایت مادی بخش خصوصی و حمایت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۳۰ بهمن‌ماه تا ۱۰ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

فاطمه‌ای که زنده زنده در آتش منافقین سوخت⁦

کتاب «غبار صحرا» منتشر شد

سه کتاب دفاع مقدس در زنجان رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha