معرفی و خوانش کتاب «هم رنگ خدا» در نمایشگاه اقتدار40

معرفی و خوانش کتاب «هم رنگ خدا» در نمایشگاه اقتدار40

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، مراسم خوانش و معرفی کتاب «هم رنگ خدا» با حضور سعید عاکف، نویسنده کتاب در غرفه سنگر کتاب اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

نویسنده کتاب «هم رنگ خدا» دراین مراسم ضمن نکوداشت یاد و نام شهدا و حماسه‌های ایام جنگ دفاع و شهادت گفت:در موضوع نویسندگی و خاطره نویسی عنصری و مولفه‌ای به عنوان آگاهی وجود دارد و این آگاهی به این معناست که هر نویسنده‌ای باید نسبت به موضوعی که درمورد آن قلم می‌زند، آشنایی و اطلاعات کامل داشته باشد و جغرافیای کار خود را لمس کرده باشد.

سعید عاکف ادامه داد: در حوزه ادبیات دفاع مقدس نیز حضور در جبهه‌های دفاع مقدس و درک و لمس وقایع و اتفاقات آن زمان توفیقی بود که در سال‌های انتهایی جنگ شامل حال بنده شد.

این نویسنده ارزشمند دفاع مقدس ادامه داد: همرنگ خدا شرح حال یکی از شهدای بزرگوار دفاع مقدس است که رشادت‌ها و مبارزات خود را نه از شروع دفاع مقدس که از سال‌ها قبل از سال 41و 42 با مبارزه با وهابیت و رژیم شاهنشاهی در جزیره هرمز آغاز کرده بود.

وی تاکید کرد: شهید موسی درویشی به واقع در مباحث دینی و اعتقادی و ایمان و بویژه ارادت به ائمه و ابا عبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) گوی سبقت را از دیگران ربوده بود و با اینکه در شرایط سخت کاری در معدن کار می‌کرد با غذای نان و خرما اهل روزه و نماز شب بود و به واقع انسانی بود که رنگ و بوی خدایی گرفته بود.

نویسنده کتاب «خاکهای نرم کوشک» ادامه داد: در مدت زمانی که توفیق نوشتن در مورد شهدا را کسب کرده‌ام در مورد بیش از هزار شهید مطلب نوشته‌ام و در این مدت به این نتیجه رسیده‌ام که شهدای ما با گوهر ایمان و اعتقاد و دلبستگی واقعی به خلیفه مطلق حضرت حق در روی زمین هرگز دچار غم و اندوه و محرومیت نبوده‌اند و به همه این راه را نشان داده‌اند که اگر این اعتقاد وجود داشته باشد، هرگز گرفتاری نخواهیم داشت.

عاکف ادامه داد: در سالهای دهه 40 وهابیت خبیث با همکاری خانواده سلطنتی ایران تصمیم داشت شیعه را از جزیره هرمز پاکسازی کند که این امر با مجاهدت‌ها و مبارزات شهید موسی درویشی ناکام ماند.

وی یادآور شد: عشقبازی و علاقه شهید موسی درویشی به ساحت ابا عبدالله(ع) به گونه‌ای بود که هرچند در همه مراسمات مدیریت کاملا به دوش وی بود ولی در روز عاشورا تمام فکر و ذکر او صحنه واقعه کربلا و شهادت امام و یاران بود و از شدت حزن و ناله و اندوه در این روز بیهوش می‌شد.

نویسنده کتاب «هم رنگ خدا» ادامه داد: در نهایت نیز این شهید بزرگوار به مانند ارباب بی‌کفن خود همانند شهدای صحرای کربلا به شهادت رسید و از او جز چند مشت گوشت و استخوان باقی نماند.

عاکف تاکید کرد: باید در عمل پیرو راه شهدا باشیم به گونه ای که شهید برونسی در عملیات کربلای 4وقتی راه برای پیروزی در یک منطقه کاملا گره خورده بود با توسل به ذکر صلوات پیروزی را در محور خود به ارمغان آورد.

سعید عاکف در بخشی از این برنامه به قرائت بخشی از کتاب «هم رنگ خدا» با عنوان «ارباب بی کفن» در ذکر حالات شهید بعد از مقتل خوانی و سینه زنی در روز عاشورا پرداخت.

این مراسم با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان،مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سید مهدی رضوی،فرمانده حوزه بسیج ادارات شهید طرحچی، مرتضی کرباسی، نایب رئیس مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی و جمعی از آزادگان و جانبازان دفاع مقدس برگزار شد.

اخبار مرتبط

هنر به معنی واقعی کلمه جدای از ارزش نیست/برنامه‌ای که تنها باعث سرگرمی شود هنر به شمار نمی‌رود

نسخه فارسی ششصدهزار نسخه در9سال ، نسخه عربی یک میلیون نسخه در یک سال/برای مخاطب بین المللی زندگی عبدالحسین برونسی بسیار حیرت آور و جذاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha