هیئت داوران سوگواره «بر آستان اشک» معرفی شدند

هیئت داوران سوگواره «بر آستان اشک» معرفی شدند

به گزارش سراح24، ناصر امین‌زاده، رئیس فرهنگسرای اندیشه با اشاره به برگزاری سوگواره شعر بر آستان اشک گفت: هفتمین دوره سوگواره شعر آئینی «بر آستان اشک» به همت فرهنگسرای اندیشه و به دبیری فاطمه نانی‌زاد شاعر نام آشنای کشور در دو بخش ویژه در ماه محرم و صفر برگزار می‌شود. بخش اول شامل فراخوان جمع‌آوری اشعار آئینی شاعران از سراسر کشور است و بخش دوم برگزاری شب شعرهای آئینی در ۴ فرهنگسرای برگزارکننده این رویداد می‌باشد.

وی اضافه کرد: هفتمین دوره از این سوگواره با توجه به احساس مسئولیت اهالی فرهنگ و ادب در قبال موضوعات روز کشور، فراخوان عمومی خود را در ۴ موضوع اصلی «اربعین و انتظار»، «محرم بی‌سردار»، «مساوات امام حسن (ع)» و «مدافعان سلامت» منتشر کرده و از علاقه‌مندان برای ارسال آثار خود در این موضوعات دعوت به عمل آورده است.

امین‌زاده با معرفی هیئت داوران این سوگواره شعر گفت: علی داودی، احمد بابایی و محمود حبیبی کسبی سه شاعر برجسته کشور، به عنوان داوران این رویداد ادبی انتخاب شده و داوری آثار ارسال شده را برعهده خواهند داشت. گفتنی است مهلت ارسال آثار تا ۱۰ مهرماه است.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ با بیان استقبال ویژه مخاطبان از بخش «محرم بی‌سردار» افزود: تاکنون بیش از یکصد شعر آئینی در ۴ موضوع اصلی سوگواره به دبیرخانه بر آستان اشک رسیده است. استقبال بسیار خوب شاعران از اشعاری در فراق شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در بخش «محرم بی‌سردار»، از جمله نکات قابل توجه آثار ارسالی است. همچنین نو سروده‌های ارزشمندی در بخش «مدافعان سلامت» به دبیرخانه این سوگواره ارسال شده است.براساس فراخوان این جشنواره که پیش از این منتشر شده است، مهلت ارسال آثار تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۹ می‌باشد.

شاعران و علاقه‌مندان برای شرکت در سوگواره «بر آستان اشک» می‌بایست اشعار خود را در قالب کلاسیک و در چهار موضوع اشاره شده به نشانی put.andisheh@gmail.com ارسال کنند.

آثار برگزیده، در ۴ مراسم شب شعر که در دهه پایانی ماه صفر در ۴ فرهنگسرای اندیشه، شهید قاسم سلیمانی، اشراق و ولا برگزار می‌شود، معرفی شده و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

اخبار مرتبط

فراخوان اولین سوگواره ملت امام حسین(ع) منتشر شد

دبیران سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع)، منصوب شدند

اولین‌ سوگواره ملی و مجازی حسین (ع) شهید راه قرآن برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha