سربندهای رزمندگان در دفاع مقدس وحشت بر دل دشمن انداخت

سربندهای رزمندگان در دفاع مقدس وحشت بر دل دشمن انداخت

به گزارش سراج24، به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه یاد یاران به مدت پنج روز از دوشنبه ۳۱ شهریور تا جمعه ۴مهر به همت ناحیه مقاومت بسیج مقداد در زمین چمن شهدای جیحون برگزار شد.
در این نمایشگاه علاقه‌مندان با رعایت کامل فاصله اجتماعی و پروتکل بهداشتی از ساعت۱۶ تا ۱۹:۳۰ از غرفه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده می‌کردند و در ادامه تا ساعت ۲۲ هر شب برنامه زنده با حضور سه نفر از جانبازهای مداح دفاع مقدس، گروه‌های سرود برتر کشوری و قرعه کشی ۵ نفر ادامه می‌یافت.

اختتامیه این آئین شب گذشته با حضور سردار احمد ذوالقدر فرمانده قرارگاه عملیاتی قدر ، سردار غفارپور فرمانده ناحیه مقداد و سایر مسؤولان برگزار شد.

تقدیر از خانواده‌های شهدا و نقاشی تصویر شهدای آن‌ها از قبل مجلس و هدیه دادن در مراسم، اجرای گروه سرود وصال، اجرای خواننده انقلابی آقای احمدی و اجرای تئاتر عاشورا و حضرت رقیه توسط گروه حنانه از جمله بخش‌های مهم این مراسم بود.

سردار احمد ذوالقدر فرمانده قرارگاه عملیاتی قدر شامگاه جمعه در آئین اختتامیه نمایشگاه یاد یاران که در زمین چمن شهدای جیحون برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از جوانان و نوجوانان این کشور که دفاع مقدس و شهدا را ندیدند با عشق، علاقه و شاداب در برنامه‌های و موضوعات مرتبط با دفاع مقدس شرکت می‌کنند و دنبال سوژه و یادگیری هستند.

وی با اشاره به اهمیت شاد کردن دل شهدا و خانواده معزز آن‌ها ادامه داد: از دفاع مقدس بسیار شنیده‌ایم اما هزاران کتاب، عکس، فیلم و خاطره گوشه کوچکی از فضای ۸ سال جنگ تحمیلی است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی قدر با بیان اینکه از دفاع مقدس در سه مرحله یاد می‌شود، اضافه کرد: قبل از همه آن شاید برای نسل امروز علت جنگ مهم باشد که در تاریخ از قطعنامه الجزایر و یا ادعای صدام مبنی بر گرفتن خوزستان، اهواز، تنب بزرگ و کوچک همچنین ابوموسی بوده اما واقعیت بزرگ‌تر این است چرا که برای این موضوعات و به دست آوردن خاک همه دنیا غیر از سه کشور همه پشت صدام ایستادند.

سردار ذوالقدر با تاکید اینکه هرچه صلاح و تکنولوژی بود در جنگ ۸ ساله پای‌کار آمد و در این صحنه آزمایش شد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن تمام اندیشه‌ها در کنار پول‌های عرب مرتجع پشت صدام ایستادند و کشور ما کوچک‌ترین، ساده‌ترین و آسان‌ترین تجهیزات را نداشت و جوانان این مرز و بوم با دست خالی در این نبرد نابرابر پیروز شدند‌.

وی رهبری، اعتقاد و مردم را سه عامل مهم این پیروزی بزرگ خواند و ابراز کرد: نقش امام راحل در جنگ بی‌بدیل بود و وقتی ۳۱ شهریور فرمود دزدی آمده سنگی انداخته و رفته است بسیاری مسوولان ما در آن زمان ترسیدند و باور نداشتند ولی مدیریت و فرماندهی امام همگان را حیرت زده کرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی قدر اعتقاد و اندیشه را عامل مهم بعدی در پیروزی دانست و عنوان کرد: سربندهای«یازهرا، یا حسین و یا ابوالفضل» نقش بسته بر پیشانی رزمندگان وحشت بر دل دشمن انداخت.

سردار ذوالقدر با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار مردم به عنوان عامل بعدی یادآور شد: همسر شهید چمران بعد از شهادت همسرش بر سر ماندن در خانه سازمانی شک و تردید دارد و امروز چند ده هزار میلیارد پول مردم و بیت المال را تارج می‌کنندو می‌گویند چیزی نیست و ضربات این افراد از بمب سنگین و سخت‌تر است و کاش موشک بر سر ما بریزند ولی چنین افرادی در کشور نباشند.

وی در پایان با بیان اینکه دشمن برای هر سه عامل پیروزی ما در دفاع مقدس نقشه دارد، تصریح کرد: رهبری، اعتقادات و مردم ما در آماج انواع و اقسام حملات دشمن قرار دارد و باید با هوشیاری کامل با عمل به وظایف خود دشمن را مثل همیشه ناکام بگذاریم.

اخبار مرتبط

محمد سرور رجایی گرد و غبار بخشی از تاریخ دفاع مقدس را برداشت

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

تاریخ دفاع مقدس مدیون این افراد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha