دفاع دیروز؛ بازدارندگی امروز

دفاع دیروز؛ بازدارندگی امروز

به گزارش سراج24، احمد قاسمی از فرماندهان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در یادداشتی نوشت: هنوز التهاب شب‌های پرشور و نهضت و انقلاب پر تب‌وتاب، به آرامش نرسیده بود و دهلیزهای قلب امت در سوگ اختران خود می‌سوخت.

هنوز کشتی پرتلاطم انقلاب به ساحل امنی نرسیده بود که وارثان قابیل، صدامین بعث عفلقی، در ۳۱ شهریور سال ۵۹ با حمله گسترده از زمین و هوا و دریا خاک پاک میهن را با قدم‌های کثیف خود آلودند.

دوباره غیرت از چشمه سینه‌ها جوشید و در رگ‌های ملت جریان یافت. پیکرهای توانای ملت، کوله‌بار خستگی را بر زمین نگذاشته، به آستانه‌های دفاع دویدند و سربلندترین روزها و روسفیدترین شب‌های انقلاب را رقم زدند.

هفته دفاع مقدس٨ساله، هفته‌ای درگذر ایام و واژه‌ای در حصار تنگ زمان نیست؛ فصلی است در بی‌زوال‌ترین تقویم‌های ابدی، آنجا که زمان، خود نیز کرانه‌ای محدود دارد.

شما با دفاع مقدستان، حصار تنگ زمان را شکستید و دیوار کوتاه ایام را درنوردیدید و از آن‌سوی مرزهای سبز توحید، گلستانی از شهادت را هدیه آوردید.

بر دفاع مقدستان درود بی‌شمار! همه جای دشت‌های سوزان جنوب و بلندی‌های برف‌گرفته غرب، نشان از رشادت و پیروزی شما ایثارگران خداجو دارد.

شما که مرگ سرخ را بر ننگ سکوت، ترجیح دادید و اهریمن پلید را از خطه سبز خود بیرون راندید. هنوز امواج خلیج همیشه نیلگون فارس، دفاع جوان مردانه، شمارا آفرین می‌گوید.

 هنوز نخلستان‌های خرمشهر به‌پاس احترام شما ایستاده است. ای یاوران بیدار خمینی! نیستی از نامتان دور باد. آن روزها نام و نان، بهایی نداشت و آنچه میدان‌دار بود، قیام و عروج بود. آن روزها ماندن بی‌معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ. آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت. خاک‌ریزها، بوی بهشت مردانی را گرفته بود که سربه‌سر، تن به مرگ می‌سپردند تا مبادا وجبی از کیان دین و وطن، به دست کفتاران حریص و متجاوز بیفتد.

بر روح آرام‌گرفته همه رادمردان دفاع مقدس که در خاک غنوده‌اند و در بهشت آسوده‌اند، درود بی‌شمار می‌فرستیم.

زنان در طول جنگ تحمیلی در عملیات‌های گوناگون شرکت می‌جستند یا در پشت جبهه می‌ماندند و خدمات ارزنده‌ای انجام می‌دادند. بانوان شیردل، افزون بر شرکت فعالانه خود درصحنه‌های گوناگون جنگ تحمیلی، مردان را نیز به جهاد و دفاع و ایثار و مقاومت در جنگ، تحریک و تشویق می‌کردند.

 درمان مجروحان، پرستاری از بیماران، حمل مجروحان به پشت جبهه، آشپزی، تعمیر برخی وسایل تدارکاتی، تشویق و تحریک مردان به جنگ، خبررسانی و در صورت لزوم، جنگیدن با دشمن. امام خمینی رحمه‌الله حضور بانوان در دفاع مقدس را چنین می‌ستاید: «زنان در عصر ما ثابت کردند که در مجاهده، هم دوش مردان بلکه مقدم بر آنان‌اند»

نقش و اثرگذاری و حضور معنوی و قاطعیت در تصمیم‌گیری امام خمینی رحمت‌الله علیه به‌عنوان رهبر دل‌ها و فرمانده کل قوا در دفاع مقدس، استقامت در میدان معرکه و مروت رزمندگان اسلام، برادری و همدلی ملت و رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس، بی‌اعتنایی مدافعان با اخلاص وطن به زخرف دنیا، حضور جوانان و دیگر اقشار جامعه در میدان نبرد مقدس، حمایت و پشتیبانی مردمی از دفاع مقدس، حضور روحانیت معظم در خطوط مقدم جبهه و گردانهای عملیاتی و خط‌شکن و در رأس همه حضور باصلابت امام خامنه‌ای و دیگر مسئولان کشور در کنار رزمندگان اسلام از مهم‌ترین عوامل پیروزی ملت رشید ایران در دفاع مقدس ٨ساله بود.

اگر امروز نیروهای فرا منطقه‌ای ازجمله امریکا و رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی با ذلت برخی کشورهای عربی در دروازه‌های کشور ما در خلیج‌فارس حضور دارند و منطقه خاورمیانه را به منطقه‌ای پرآشوب تبدیل کرده‌اند و باوجوداینکه ایران ما تقریباً در محاصره قرار دارد، مردم ایران در داخل کشور احساس امنیت می‌کنند، اگر امروز هیچ کشوری جرئت تجاوز به خاک کشور و انقلاب ما را ندارد و به‌صورت مستقیم با ما درگیر نمی‌شود، به دلیل این است که آن‌ها جنگ با این ملت زنده، بیدار و شجاع را در جنگ تحمیلی تجربه کرده‌اند و می‌دانند با مردمی جان‌برکف روبه‌رو هستند؛ ملتی که از مرگ برای آرمان‌هایش نمی‌ترسد.

 حفظ این دستاوردها و پاسداشت آن‌همه مجاهدت‌ها، وظیفه‌ای بس سترگ است که امروز بر شانه‌های جوانان ما گذاشته‌شده است، این ظفر و پیروزی و در حقیقت جشن پیروزی ایرانیان بر ایادی استکبار جهانی برهم رزمانم به‌ویژه آزادگان و جانبازان و برادران و خواهرانم خجسته و مبارک باد؛ یادی که در دل‌ها هرگز نمی‌میرد یاد شهیدان است.

اخبار مرتبط

حاج عمران یادآور خون‌های پاک ریخته شده جوانان وطن است

رسالت بزرگ اهالی قلم در تبیین آموزه‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

تجربه همیاری مردم در دفاع مقدس الگویی برای مقابله با کرونا است

0 نظر

ارسال نظر

capcha