غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس در اراک آغاز به کار کرد

غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس در اراک آغاز به کار کرد

به گزارش سراج24، رضا میرزایی اظهار کرد: همزمان با هفته دفاع مقدس  و به همت حوزه هنری استان مرکزی غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس با عنوان روشنای خاطره‌ها با گرامیداشت یاد و خاطره شهید فرهنگی عباس نجفی در اراک گشایش یافت.

وی تصریح کرد:  انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری با همکاری چند انتشارات فعال در حوزه دفاع مقدس همزمان با 40 سالگی شروع جنگ تحمیلی غرفه مجازی عرضه کتاب‌های دفاع مقدس با عنوان روشنای خاطره‌ها را راه اندازی کرده و از این طریق  بیش از 1000 عنوان کتاب در بخش خاطره‌ها و ادبیات دفاع مقدس به آسانی همراه با تسهیلات ویژه در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت. 

 وی افزود: نشر و ترویج ارزش‌های انقلاب و  دفاع مقدس بدون همفکری و هم افزایی و بهره بردن از ظرفیت‌های مناسب میسر نخواهد شد که حوزه هنری در این عرصه با آمادگی کامل ورود کرده است.

رئیس حوزه هنری استان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در مجموعه حوزه هنری سند تحولی در دستور کار قرار گرفته و تاکید بر استفاده از ظرفیت جبهه فرهنگی  انقلاب است که مجموعه حوزه هنری استان مرکزی با تمام ظرفیت خود اعم از سخت افزاری و نرم افزاری نسبت به تحقق این امر مهم اهتمام ویژه ای دارد.

وی در ادامه افزود: غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

میرزایی ادامه با اشاره به آثار مکتوب تولید شده در حوزه هنری با محوریت خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس افزود: این روند که تا کنون به خوبی نیز پیش رفته باید به یک نهضت ثبت خاطرات شفاهی تبدیل شود تا نسل‌های بعدی نیز بدون تحریف از این موضوعات  بهره مند شوند. 

رئیس حوزه هنری استان مرکزینسبت به ترویج نذر فرهنگی در قالب کتاب نیز تاکید داشت و افزود: کتاب بهترین گزینه برای انجام نذر فرهنگی است و تبلیغ این رویداد را نیز باید در عموم مردم گسترش بدهیم ضمن اینکه شناسایی جامعه هدف در نذر فرهنگی نیز امر مهمی به شمار می‌رود.

 شهید عباس نجفی از شهدای فرهنگی شهر اراک است که حوزه هنری استان مرکزی و انتشارات سوره مهر کتاب دعا کن کم نیارم ( خاطرات همسر و دوستان شهید نجفی )را به قلم مریم طالبی در سال 98به چاپ رسانیده است

اخبار مرتبط

کتاب «بررسی وضعیت فقر و نابرابری در ایران» منتشر شد

کتاب گروه جهادی ایران سربلند در انتخابات 1400 رونمایی شد

کتاب «سنگری» دوباره در بازار

0 نظر

ارسال نظر

capcha