کمک 300 میلیارد تومانی ستاد اجرایی به نیازمندان در هرمزگان

کمک 300 میلیارد تومانی ستاد اجرایی به نیازمندان در هرمزگان

به گزارش سراج24، منوچهر دانشمند در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای به بیان کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بخش‌های مختلف به استان هرمزگان پرداخت.

برگزیده‌ای از این اظهارات در ادامه می‌آید:

** کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با همکاری بنیاد برکت احسان و شرکت توسعه‌گران ستاد صورت گرفته و در زمینه‌های مختلف زیربنایی، مسکن محرومان، خدمات مالی و بیمه‌ای، جهیزیه و معیشتی است.

** حدود یک‌هزار و ۵۰۰مسکن ارزان قیمت در استان برای متقاضیانی که در طرح مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند توسط شرکت توسعه‌گران ستاد ساخته می‌شود.

** با توجه به بازگشایی مدارس و نیازهای دانش‌آموزان، ۱۰هزار بسته نوشت‌افزار به ارزش هر بسته یک‌میلیون و ۵۰۰هزارریال بین دانش‌آموزان نیازمند استان توزیع شد.

** در روزهای تاسوعا و عاشورا ۲۰هزار عدد آب معدنی بین هیئت‌های مذهبی استان توزیع شد.

** استقرار بیمه برکت با هدف بیمه‌های درمانی به هزینه ۱۹۰هزار ریال برای هر فرد و نیز رایگان بودن درمان نازایی انجام شده است.

** ستادفرمان‌ حضرت‌امام(ره) هرمزگان از سال گذشته تاکنون، ساخت ۶۰مدرسه، احداث ۵۹مسجد، پخت و توزیع روزانه ۳هزار پرس غذای گرم به مدت۲۳روز و پاکسازی منازل از گل‌ولای و استقرار کاروان سلامت با تمام تجهیزات پزشکی و خدمات رایگان برای سیل‌زدگان جاسک و ارسال بسته معیشتی و مواد ضدعفونی به روستای تمبک در سیل میناب را انجام داده است.

** همچنین ۳۲هزار و ۵۰۰بسته معیشتی به ارزش یکصد و چهار میلیون ریال و ۷هزار مواد ضدعفونی به همراه ماسک توزیع شده است.

** به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا،۱۰کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی و نیز روزانه در مدت یک‌ماه ۱۵۰۰عدد ماسک به هزینه۳۰میلیاردریال با همکاری ۱۲۰گروه جهادی توزیع شد.

** خرید۵۳۳ هکتار زمین برای ایجاد پارک پتروشیمی در بندرعباس انجام گرفته و با توجه به سال جهش تولید، زمینی به مساحت ۵۳۳هکتار از راه و شهرسازی برای ایجاد شرکت پارک پتروشیمی در بندرعباس با هدف اشتغالزایی ۳هزار نفر پیگیری و خریداری شد.

** پیگیری اختصاص۷۱۶هکتار زمین در شرق جاسک برای احداث پالایشگاه نفت، آموزش تسهیل‌گران از سوی بنیاد برکت برای شناسایی مشاغل زودبازده در میناب، سیریک و جاسک از دیگر فعالیت‌های این ستاد از سال ۹۸ تاکنون است.

** تاکنون در شهرستان‌های میناب، سیریک و جاسک ۳۰۰شغل با پرداخت تسهیلات سود۴درصدی برای هر نفر۴۰۰میلیون ریال ایجاد شده است.

** توافقنامه‌ای بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با استانداری هرمزگان در راستای احداث رینگ و طرح توسعه جزیره هرمز منعقد شد.

** اهدای ۵۶ سری جهیزیه به غیر از سال‌های گذشته به هرمزگان تعلق دارد که ۳۰سری آن برای زوجین جزیره هرمز بوده است.

** هم‌اکنون ساخت ۸مدرسه، ۲باب مسجد، ۱۹خانه‌عالم در استان و احداث پایانه گردشگری و صنایع دستی در جزیره هرمز در دست اقدام قرار دارد.

اخبار مرتبط

توزیع 110 بسته معیشتی میان نیازمندان بندرعباسی توسط سپاه

توزیع 110 بسته حمایتی بین نیازمندان روستاهای تربت‌حیدریه

کمک ۱۷ میلیارد ریالی خیران زنجان در طرح اطعام و احسان حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha