کتاب «قامت سرخ سلیمانی» چاپ شد

کتاب «قامت سرخ سلیمانی» چاپ شد

به گزارش سراج24، منصور علمی‌فرد درباره رونمایی کتاب «قامت سرخ سلیمانی» اظهار کرد: از دیر باز، ایرانیان، یافته‌های خود را از راه نوشتن در اختیار نسل آینده قرار می‌داده‌اند که از جمله آن ثبت سرگذشت بزرگان بوده است که سردار سلیمانی نیز جزو آنهاست.

وی با اشاره به اینکه پس از شهادت سردار سلیمانی قشرهای مختلف جامعه هر کدام به نوبه خود در ستایش راه این شهید گام‌های ارزشمندی برداشتند، گفت: شاعران استان زنجان نیز با هماهنگی انجمن شعر بسیج هنرمندان استان و معاونت فرهنگی سپاه شهرستان زنجان آثار خود را در رثای سردار سلیمانی و شهیدان ارائه کردند.

علمی‌فرد با اشاره به روند گردآوری کتاب شعر «قامت سرخ سلیمانی» افزود: در این کتاب شاعران علاوه بر ابراز احساسات و عواطف شخصی خود با بیانی زیبا سردار سلیمانی را به جامعه معرفی کرده است.

مسؤول انجمن شعر بسیج هنرمندان استان زنجان گفت: کتاب قامت سرخ سلیمانی حاصل دلنوشته‌های شاعرانی است که عشق خود را با هنر عجین کرده‌اند که یاد این سردار بزرگ فراموش نشود.

وی با اشاره به اینکه در این مجموعه 73 اثر از 63 شاعر استان زنجان در این مجموعه گردآوری شده است، اضافه کرد: این مجموعه سال آینده در کنگره ملی 3 هزار شهید استان توزیع خواهد شد.

علمی‌فرد تصریح کرد: این مجموعه با عنوان «قامت سرخ سلیمانی» تلفیقی از نام سنبل سرداران شهید استان زنجان شهید قامت بیات و نام شهید حاج قاسم سلیمانی است.

مسؤول انجمن شعر بسیج هنرمندان استان زنجان افزود: شعر هر کدام از شاعران در این مجموعه گویای ارادت آنان به راه شهداست و تا حد امکان سعی شده است از گفتار سهلِ ممتنع سرپیچی نکرده و با پرهیز از سخن‌های غامض، بتوان در دل مخاطبان نفوذ کند.

علمی‌فرد با بیان اینکه کار گردآوری این کتاب و اشعار آن از اسفندماه سال قبل آغاز شده است، تصریح کرد: این کتاب پس از اصلاحات در تاریخ خرداد ماه آماده چاپ شد ولی بخاطر عدم امکان رونمایی و پیش‌بینی برنامه‌های کنگره شهدای زنجان و نهمین دوره جشنواره سراسری بخش استانی رونمایی شد.

مسؤول انجمن شعر بسیج هنرمندان استان زنجان درباره چاپ این کتاب نیز گفت: چاپخانه سیمرغ زنجان همه مراحل چاپ را عهده‌دار بود و با سه انتشاراتی برای گرفتن مجوزهای لازم صحبت شده تا بعد از توافق با یکی از انتشاراتی‌ها کتاب به بازار عرضه شود.

اخبار مرتبط

از کتاب جهاد مقدس شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس رونمایی شد+ تصویر

کنگره سه هزار شهید فرصتی برای همدلی و همکاری

خواهرانه‌ای از عشق و ایثار "کتاب" شد/ ادبیات پایداری بدون زینب‌های زمان یک پایش می‌لنگد

0 نظر

ارسال نظر

capcha