شهیدی که خود از شهادتش خبر داده بود

شهیدی که خود از شهادتش خبر داده بود

به گزارش سراج24، هفته دفاع مقدس بهانه‌ای شد تا در کنار معرفی شهدای هشت سال دفاع مقدس، یادی از شهدای دفاع از حرم نیز مکتوب شود.

شهید فریدکاویانی لرد، اولین شهید مدافع حرم از شهرستان خلخال که در روستای لرد در سال ۱۳۵۶ متولد و در دفاع از عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) در خاک سوریه در نهم مرداد ماه ۱۳۹۵ شهد شهادت نوشید.

 

شهید فرید کاویانی لرد که اکنون افتخاری برای مردم شهرستان خلخال در دفاع از حرم حضرت زینب (س) است، نمونه‌ای آشکار از جوانان ایران اسلامی است که برای دفاع از خاک وطن و ناموس سر از جان نشناختند و کیلومترها دورتر از خانه  از حرم آل الله دفاع کردند.

همسر و فرزندان این شهید مدافع حرم از دلتنگی برای پدر می‌گویند اما اذعان دارند که دلتنگیشان به پای دلتنگی حضرت رقیه(س) برای سیدالشهدا(ع) نمی‌رسد.

 

رقیه کاویانی، دختر این شهید مدافع حرم از عمل به وصیت نامه پدر می‌گوید که باید با تحصیل و تهذیب ادامه دهنده راه پدر باشد.

صادق دیگر فرزند خانواده نیز که در زمان شهادت پدر 12 سال داشت، حضرت قاسم(ع) را الگوی خود دانسته و ادامه راه پدر را تکلیف خود می‌داند.

وی عشق به ائمه اطهار و رهروی از راه پدر را وظیفه خود دانسته و می‌گوید: تا پای جان از ولایت و مکتب حسینی دفاع خواهیم کرد.

 

همسر شهید فرید کاویانی می گوید: احمد رضا بعد از شهادت پدر قریب به یک سال دست از تابلویی که تصویر پدرش بر آن نگاشته شده بود بر نمی‌داشت و در تمام اوقات شبانه روز این تصویر را کنار خود داشت.

صورتش بر تابلویی شیشه‌ای به قطع کتاب سایه انداخته بود و با تبسم این تابلو را با خود حمل می‌کرد.

 

وی ادامه می‌دهد: خاطرات ۱۴ سال زندگی مشترک با شهید فرید کاویانی همیشه مقابل چشمانم بوده و شهید بارها سر سفره و یا موقع برگشت از سر کار و فعالیت‌های زندگی از عشق به شهادت سخن گفته بود و در نهایت به آرزوی دیرینه خود رسید.

همسر این شهید مدافع حرم اضافه می‌کند: افتخار می‌کنم که از شهید یادگارانی دارد که می‌توانم آنان را نیز همانند پدرشان عاشق ولایت تربیت کنم.

 

وی تشییع به یاد ماندنی شهید کاویانی را یادآور شد و گفت: مردم شهرستان خلخال و کوثر در روز تشییع پیکر شهید، استقبالی بی‌نظیر از او انجام دادند.

گفتنی است؛ به مناسبت هفته دفاع مقدس، صدا و سیمای جمهوری اسلامی در قالب برنامه «از آسمان» در جهت تکریم شهدای مدافع حرم با حضور در روستای لرد شهرستان خلخال همراه با خانواده شهید مدافع حرم برنامه‌ای تهیه کردند که از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

«سربلند» روایت کودکی تا شهادت شهید حججی به چاپ چهلم رسید

طرح "شهید قاسم سلیمانی" زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع می‌کند

روایت کم نقص زندگی شهید باکری کار سختی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha