ثبت روز ملی «مقاومت گیلانغرب» در تقویم ملی مطالبه مردمی است

ثبت روز ملی «مقاومت گیلانغرب» در تقویم ملی مطالبه مردمی است

به گزارش سراج24، کورش محمودیان، اظهار داشت: یکی از روزهایی که در این هفته و در این ایام مورد نکوداشت قرار می‌گیرد چهارم مهرماه، «روز  مقاومت گیلانغرب» است.

وی ادامه داد: چهارم مهرماه یادآور رشادت دلیرمردان و شیرزنان گیلانغرب در سال ۵۹ در برابر دشمن بعثی است که مردم این شهر مقاوم با دست خالی در برابر ارتش تا دندان مسلح رژیم بعث عراق ایستادند و حماسه‌ای به یادماندنی خلق کردند.

فرماندار گیلانغرب ادامه داد: مردم غیور گیلانغرب، اصناف، عشایر، بزرگان، نیروهای اداری و نظامی در وز سوم مهرماه سال ۵۹ بود با کندن سنگر سدی را در مقابل بعثی‌های عراقی ایجاد کردند و در بامداد چهارم مهرماه با همان امکانات ابتدایی، تبر، تیشه و سلاح های شکاری (برنو) که در اختیار داشتند دشمنان تا دندان مسلحانه را شکست دادند و تا 10 کیلومتری شهرستان عقب راندند.

وی یکی از خواسته‌های به حق مردم غیور شهرستان را ثبت روز ملی «مقاومت گیلانغرب» در تقویم ملی عنوان کرد و گفت: دشمنی که تصمیم گرفته بود در عملیاتی سریع و برق‌آسا یک هفته‌‌ای به تهران برسد و کل کشور را اشغال کند در همان دروازه‌های مرز به دست نیروی مردم زمین‌گیر شد و تمامی خیالات خام که در ذهن داشت به منصه ظهور نرسید و شکست مفتضحانه‌ای را متحمل شد.

محمودیان تصریح کرد: ثبت روز ملی مقاومت گیلانغرب خواسته عمومی مردم این است، شهرستانی که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری لقب دومین شهرستان مقام کشور را گرفته، جا دارد به عنوان یک مطالبه عمومی در تقویم ملی کشور ثبت شود.

اخبار مرتبط

بازگشت روز ملی سینما سال ۹۴ به تقویم

جامعه صنفی تهیه کنندگان مهمانی روز ملی سینما را تحریم کردند

بازگشایی خانه سینما در روز ملی سینما

0 نظر

ارسال نظر

capcha