مراسم روضه خوانی در منزل شهید دلیجانی برگزار شد

مراسم روضه خوانی در منزل شهید دلیجانی برگزار شد

به گزارش سراج24، مراسم روضه خوانی در منزل شهید احمد کریمی از شهدای شاخص روستای سینقان دلیجان با حضور فرمانده سپاه روح الله و جمعی از پیشکسوتان و اهالی روستا با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و در فضایی باز برگزار شد.

شهید والامقام احمد کریمی در یکم فروردین‌ماه سال 1343 در روستای سینقان از توابع شهرستان دلیجان به دنیا آمد و پس از رسیدن به  18 ‌سالگی در ارتش جمهوری اسلامی ایران استخدام شد و در تیپ بجنورد از لشکر 77 خراسان خدمت می‌کرد.

وی به عنوان گروهبان یکم نیروی زمینی ارتش در جبهه حضور یافت و پس از بیش از یک سال خدمت در مناطق عملیاتی در بیست و دوم بهمن‌ماه 1364 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر مطهر شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد.

مراسم روضه خوانی در منزل شهید احمد کریمی از شهدای شاخص روستای سینقان دلیجان با حضور فرمانده سپاه روح الله و جمعی از پیشکسوتان و اهالی روستا با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و در فضایی باز برگزار شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این آیین گفت: خانواده معظم شهدا مایه عظمت و سربلندی ملت ایران و انقلاب اسلامی هستند و امروز به برکت ایستادگی و بصیرت خانواده‌های معظم شهدا نفوذ قدرت جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا در عالی‌ترین سطح ممکن قرار دارد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی افزود: ایستادگی خانواده‌های معظم شهدا سبب پایداری روحیه امید، ایثار و فداکاری در جامعه شده و در واقع خانواده‌های معظم شهدا قوت قلب برای ملت ایران هستند و با حضور و بصیرت خود در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی را از شر توطئه‌های دشمنان نجات داده‌اند.

وی تصریح کرد: نسل جوان امروز علیرغم اینکه مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدا را ندیده‌اند اما به صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا افتخار می‌کنند و بر خود می‌بالند که بعد از گذشت چهل سال از دفاع مقدس هنوز این خانواده‌ها بر روی آرمان‌های خود ثابت قدم مانده‌اند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: بیانات مقام معظم رهبری در جمع یک میلیون رزمنده بسیار راهگشا است و توصیه می‌کنیم توجه ویژه‌ای به آن شود چراکه چشم انداز چهل ساله برای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در این بیانات نهفته شده و همه باید برای عملیاتی کردن آن تمام توان خود را به میدان آوریم.

کریمی با بیان اینکه یکی از محورهای بیانات مقام معظم رهبری مسئولیت پذیری شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس بود که در جنگ هشت ساله همه مسئولیت خود را پیدا می‌کردند و طبق برنامه و توان خود کار را پیش می‌بردند، گفت: امروز باید این مسئله برای ما درس مهمی باشد که در مقاطع مختلفی که کشور با آن مواجه می‌شود به اندازه توان و سهم خودمان موثر باشیم.

وی ادامه داد: امروز در برابر فرهنگ دفاع مقدس و مولفه‌های آن از جمله شهدا، رزمندگان و همه عناصر تأثیرگذار مسئول هستیم چراکه با مجاهدت‌های خود بار دیگر حقانیت اسلام را به دنیا و جهانیان نشان دادند و لذا باید از هر زمانی بیشتر در قبال این عزیزان مسئولیت پذیر باشیم.

اخبار مرتبط

مثلث راهبردی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در سال ۱۴۰۰

راه رسیدن به سعادت از انتخاب می‌گذرد

۷۷۵ کودک زیر پنج سال دچار سوتغذیه در اراک مورد حمایت قرار گرفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha