جمکرانی‌ها موکب رسانه‌ای در کربلا برپا می‌کنند

جمکرانی‌ها موکب رسانه‌ای در کربلا برپا می‌کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران درباره برنامه‌های مسجد مقدس جمکران برای ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: با توجه به لغو حضور ایرانیان در راهپیمایی عظیم اربعین به دلیل شیوع ویروس کرونا، امسال در موکب «مع امامٌ منصور» در میعاد منتظران برنامه اطعام را به صورت ویژه دنبال می‌کنیم.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: البته اطعام‌ها و توزیع غذا به تناسب شیوه نامه ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود. در این راستا با پویش «سر سفره صاحب عزا»، اطعام‌های اربعین حسینی را انجام می‌دهیم.

وی درباره برنامه‌های موکب مع امام منصور که سال‌های قبل در مسیر نجف به کربلا در عمود ۱۰۷۰ برپا می شد، ابراز کرد: این موکب امسال به دلیل شرایط کرونایی و عدم حضور زائران ایرانی در راهپیمایی عظیم اربعین، در حوزه رسانه‌ای فعال است و فعالیت‌های رسانه‌ای را با مشارکت عتبه حسینی و شبکه ماهواره‌ای ولایت در طول ایام اربعین انجام می‌دهد.

حسین آبادی ادامه داد: تیم رسانه ای مسجد هم در کربلا و هم در عمود ۱۰۷۰ مستقر می‌شود و بنا داریم با شعار «مع امامٌ منصور» و خوانش مهدوی، وقایع مرتبط با این اجتماع عظیم را به جهان مخابره کنیم.

وی با بیان اینکه فعالیت موکب «مع امامٌ منصور» در داخل و خارج از کشور با نذورات مردمی انجام می‌شود، گفت: پویش «سر سفره صاحب عزا» ویژه اربعین حسینی نیز با نذورات مردمی انجام می‌شود و علاقمندان به کسب اطلاع از شیوه مشارکت می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۵۳۷۲۵۶۰۰۰ تماس گرفته و یا از طریق کد دستوری *۷۸۰*۳۱۳# اقدام کنند.

حسین آبادی درباره پویش «مشق احسان» نیز خاطرنشان کرد: این پویش با محور تامین و توزیع لوازم التحریر ویژه دانش آموزان بی‌بضاعت و با کمک ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و همکاری مسجد مقدس جمکران همچنان در دستور کار است و طی آن ۵۰۰ هزار بسته لوازم التحریر میان دانش آموزان محروم توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

ثبت‌‌نام متقاضیان برپایی موکب اربعین 1401 آغاز شد

موکب بین‌المللی از ۴۳ کشور دنیا در جوار مرقد مطهر شهید سلیمانی افتتاح شد + تصاویر

پس از سفر کربلا گره‌های زندگی‌ام باز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha