زنان در دوران دفاع مقدس حماسه‌سازان گمنام بودند

زنان در دوران دفاع مقدس حماسه‌سازان گمنام بودند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی جعفرنژاد پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از خواهران پایور بازنشسته سپاه بیت‌المقدس کردستان که به مناسبت هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد اظهار کرد: رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی با تأسی از نهضت امام حسین(ع) و با دین‌مداری و ولایت‌پذیری در نابرابرترین شرایط توانستند حماسه مقاومتی کم‌نظیر در تاریخ خلق کنند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس، از زنان به عنوان حماسه‌سازان گمنام دوران دفاع مقدس نام برد.

وی تصریح کرد: ادامه مسیری که رزمندگان و شهدای ما در طول هشت سال جنگ‌ تحمیلی خلق کردند در وضعیت کنونی که با جنگ اقتصادی و فرهنگی گسترده‌ای از سوی دشمنان مواجه هستیم بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: شهدای جنگ تحمیلی برای دفاع از دین اسلام و انقلابی که به دنبال سعادت دنیا و آخرت انسان‌هاست جان خود را تقدیم کردند و همین موضوع موجب شده که از نظر علم و عرفان دینی نسبت به دیگران برجسته‌تر باشند.

وی افزود: دوران دفاع مقدس نشان داد که اگر اراده عمومی، همبستگی و اتحاد ملت با ایمان، مقاومت و ایثار عجین شود هیچ قدرتی در برابر آن یارای ماندن نخواهد داشت.

مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان نیز در این مراسم با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس، اظهار داشت: در طول دوران هشت سال جنگ تحمیلی زنان ما با ایثار و فداکاری در پشت جبهه‌های نبرد مردان را حمایت می‌کردند و برای دفاع از این آب و خاک گام برداشتند.

 بتول سرکانی با بیان اینکه زنان ما در آن دوران حماسه‌سازان گمنامی بودند که درس شجاعت و ایثار را به فرزندان خود می‌آموختند، بیان کرد: خاطره‌ ۸ سال دفاع مقدس تجربه‌ به یادماندنی وسیعی است که در آن دوران دلیرمردان و شیرزنان حماسه آفریدند. 

وی اضافه کرد: نسل امروز باید با آرمان‌های شهدا آشنا شوند و بدانند که زنان این خطه در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی چگونه پا به پای مردان در مقابل دشمنان این نظام ایستادند و خون خود را فدای این نظام کردند.

وی بیان کرد: امنیت و آرامش امروز ما مرهون خون و جانفشانی‌هایی است که شهدای ما با شاخصه‌های ایمان، تقوا، ایثار، از خود گذشتگی و شجاعت به ارمغان آورده‌اند و ما نیز باید با ادامه راه شهدا در راستای حفظ این آرمان‌ها تلاش کنیم.

در پایان این مراسم از 24 نفر از خواهران بازنشسته سپاه بیت‌المقدس کردستان تجلیل بعمل آمد.

اخبار مرتبط

لطافت، اخلاص و معنویت از ویژگی‌های هنر انقلاب است

آزادی 183 زندانی جرائم غیرعمد نیازمند کمک خیرین و مردم نیک اندیش کردستان است

هنرمندان کردستانی پویاتر از گذشته در نشر هنر انقلاب تلاش کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha