معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز:

البرز در اربعین میزبان موکب‌های سلامت و حرم عشق است

البرز در اربعین میزبان موکب‌های سلامت و حرم عشق است

به گزارش سراج24، امیر رحمانی در پاسخ به این سوال مبنی به اینکه اربعین امسال با سال‌های دیگر چه تفاوتی دارد، اظهار کرد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، مراسم راهپیمایی اربعین حسینی برگزار نمی‌شود و مواکب به کشور عراق اعزام نمی‌شوند اما این دلیل نمی‌شود که خدمتگزاری به زائران اباعبدالله حسین (ع) کنار گذاشته شود.

وی بیان کرد: به همین منظور موکب‌ها در سه محور موکب سلامت، مهربانی و حرم عشق در ایام اربعین حسینی در مناطق محروم استان البرز اقدام به ضدعفونی شهر و توزیع اقلام بهداشتی می‌کنند.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز ادامه داد: همچنین کمک‌های مؤمنانه و جمع‌آوری نذورات در قالب بسته‌های معیشتی و بهداشتی بین افراد کم‌بضاعت توزیع می‌شود.

وی با اشاره به منویات اخیر رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: مرزها بسته است و کشور عراق پذیرایی از زائران ندارد، ملت شریف جهت حفظ معنویت، نذوراتشان را در قالب بسته‌های معیشتی داشته باشند.

رحمانی خاطرنشان کرد: همچنین دلدادگان حسینی می‌توانند، به منظور ساخت حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) در راستای توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلا با محوریت پویش حرم عشق حضور چشمگیری داشته باشند.

وی عنوان کرد: در این طرح به جای هزینه‌ای که زائرین در سال‌های قبل برای پیاده‌روی و نذورات خود داشتند، هر زائر یک کمک‌هزینه را تقبل کند و امیدواریم مورد رضایت حق‌تعالی قرار گیرد.

رحمانی با بیان اینکه امسال هم کوله‌بار دلمان را با کاروان زینب کبری (س) رهسپار حرم سید و سالار شهیدان می‌کنیم، گفت: اگرچه به ظاهر دستمان به ضریحشان نمی‌رسد اما به مادرش حضرت زهرا (س) قول می‌دهیم این پرچم هیچ‌گاه روی زمین نخواهد ماند و برای ساخت صحن و سرای سالار شهیدان تا اربعین بعد عهد و پیمان می‌بندیم.

وی در پایان متذکر شد: علاقه‌مندان به مشارکت در این پویش می‌توانند، هزینه سفر اربعین خود را برای ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی به شماره کارت ۰۰۱۱۴۵۲۴۷۰۷۰۶۰۳۷ ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز واریز کنند.

اخبار مرتبط

نقش تربیتی مادران شهدا یک الگوی عملی موفق محسوب می‌شود

دشمنان انقلاب اسلامی در پیاده‌سازی اهداف خود درمانده‌اند

حال پروژه باغ کتاب کرج خوب نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha