الگوی شهدای مدافع حرم شهدای دفاع مقدس بودند

الگوی شهدای مدافع حرم شهدای دفاع مقدس بودند

به گزارش سراج24، حسن پورقربان، امشب در دیدار با امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: تلاش برای پاسداری و حراست از این نظام و انقلاب، فرهنگی است که از دوران دفاع مقدس برای ما به یادگار مانده است.

وی افزود: نهادینه کردن فرهنگ مقدس دفاع مقدس و ایثار و مقاومت در بین نسل جدید امروز یکی از برنامه‌های محوری است که نباید لحظه‌ای از این برنامه‌ها غافل شد.

فرمانده بسیج ناحیه بهشهر افزود: دشمن امروز با جنگ‌های مختلف و از مسیرهای متفاوت وارد جنگ با ما شده است و اکنون در جنگ اقتصادی با تمام توان وارد عمل شده است و با نهادینه کردن فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس می‌توان بر این دشمن و حملات دشمنان نائل شد.

وی با اعلام اینکه شهدای مدافع حرم با الگوبرداری از دفاع مقدس هشت ساله  ما در مسیر شهدا گام برداشتند و به شهادت رسیدند، خاطر نشان کرد: بسیاری از شهدای مدافع حرم ما از جوانان نسل جدیدی بودند که جنگ را ندیده  و لمس نکرده بودند.

پورقربان گفت: شهید سیدسجاد خلیلی شهید مدافع حرم بهشهر، از جوانان نسل سوم انقلاب است که با همین فرهنگ شهید و شهادت و دفاع مقدس و در مکتب امام حسین(ع) به این درجه بزرگ شهادت نائل شد.

وی در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه همزمان با هفته بزرگداشت دفاع مقدس، برنامه‌های متفاوت عمرانی، فرهنگی و ورزشی تدارک دیده شده است؛ افزود: یادواره سرداران و ۸۰۰ شهید شهرستان بهشهر با سخنرانی سردار مسجدی از مشاوران سپاه در مصلای بزرگ آیت الله جباری(ره) بهشهر از برنامه‌های مهم و محوری ما در این ایام است.

فرمانده بسیج ناحیه بهشهر همچنین یادآور شد: شرایط امروز بسیار حساس‌تر از زمان جنگ تحمیلی است و لذا دفاع حساس‌تری لازم است تا با استفاده از فرهنگ و تفکر دفاع مقدس در برابر دشمنان ایستاده و همچون همیشه پیروز میدان باشیم.

پورقربان گفت: نسل جوان امروز ما اکنون بیش از گذشته نیازمند فرهنگ و تفکر دفاع مقدس است واین روحیه  و فرهنگ و تفکر دفاع مقدسی باید در  بین نسل جدید انقلاب نهادینه و مدیریت شود.

امام جمعه بهشهر هم در سخنانی اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس، نیاز همیشگی انقلاب و نظام ماست و نباید از آن غافل شد.

حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری افزود: با دقت در تاریخ می‌بینیم که همواره جبهه حق با عده کم در مقابل جبهه باطل با عده زیاد و فراوان پیروز میدان است و رمز پیروزی ما در این جنگ‌ها از صدر اسلام تاکنون، ایمان و عقیده، استقامت و مقاومت و توجه دقیق به امر رهبری بوده است.

وی گفت: صبر و استقامت در برابر ناملایمی‌ها از دستورات موکد دین اسلام است و باید در شرایط کنونی هم با افزایش قدرت تحمل و روحیه مقاومت در برابر دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی کرد تا نصرت الهی نصیب حالمان شود.

اخبار مرتبط

سه کتاب دفاع مقدس در زنجان رونمایی شد

کتاب خاطرات کم‌ سن‌ترین شهید دفاع مقدس ۲۸هزارتایی شد

آغاز مراسم گرامیداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی از ۲۷ آذر

0 نظر

ارسال نظر

capcha