اهدای ۵۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش آموزان بی‌بضاعت گیلانی

اهدای ۵۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش آموزان بی‌بضاعت گیلانی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در مراسم اجرای طرح مهر تحصیلی که با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در آستان خواهر امام رشت برگزار شد، اظهار کرد: یکی از این طرح‌های اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات موقوفات برای تأمین کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت در قالب تهیه لوازم‌التحریر با عنوان طرح مهر تحصیلی است. 

وی با بیان اینکه در راستای اجرای مرحله دوم طرح مهر تحصیلی ۵۰۰ بسته لوازم‌التحریر از موقوفات با نیات مرتبط تهیه و در اختیار آموزش و پروش استان قرار گرفت، گفت: از این تعداد ۳۷۰ بسته بین دانش آموزان مقطع ابتدائی و ۱۳۰ بسته بین دانش آموزان مقطع متوسطه توزیع خواهد شد. 

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، بسته‌های تهیه‌شده شامل کیف کوله مدرسه با تمثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سه جلد دفتر ۱۰۰ برگ فنری، یک جلد کلاسور ۱۰۰ برگ، چهار عدد خودکار و پرگار، دو عدد مداد، یک عدد مداد اتود و دیگر ابزار نوشتاری است. 

علیزاده با بیان اینکه ارزش ریالی هر بسته لوازم‌التحریر ۹۶۰ هزار ریال و ارزش کل بسته‌های تهیه‌شده ۴۸۰ میلیون ریال است، افزود: جامعه هدف دریافت‌کننده بسته‌های لوازم‌التحریر از قبل شناسایی‌شده و با کمک ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها توزیع خواهد شد. 

وی با اذعان به اینکه در مرحله اول اجرای مهر تحصیلی در شهریورماه سال جاری، ۱۷۰ بسته لوازم‌التحریر و وسایل کمک‌آموزشی تهیه‌شده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت، تصریح کرد: در مرحله اول مهر تحصیلی در گیلان ۶۰ بسته متعلق به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و ۱۱۰ بسته متعلق به دانش‌آموزان دوره متوسطه بود که ارزش بسته‌های اهدایی ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به محل توزیع هدایا بیان کرد: بسته‌های لوازم‌التحریر مرحله اول طرح مهر تحصیلی از محل درآمد موقوفات منطبق با کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در چهار شهرستان رشت، آستانه‌اشرفیه، صومعه‌سرا و تالش تهیه و توزیع شد.

به گفته علیزاده، موقوفات آقا سید جنید سیاهکوچه، میرمرادی و موقوفه سید جلال‌الدین اشرف (س) آستانه‌اشرفیه، ناصرقلی خان امجدالدوله، حاج صالح نویدی و آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ صومعه‌سرا، اسماعیل گواهی شهرستان تالش و عبدالعلی لنکرانی و ساداتی رشت ازجمله موقوفاتی در گیلان هستند که نیات مرتبط با کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت دارند.

اخبار مرتبط

مراقب لبخند‌های دشمن باشید

کاروان خودرویی جوانان رشت در اربعین حسین (ع)

اهدا ۱۳ هزار بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان خراسان شمالی

0 نظر

ارسال نظر

capcha