دفاع مقدس اقتدار جمهوری اسلامی را به دنیا ثابت کرد

دفاع مقدس اقتدار جمهوری اسلامی را به دنیا ثابت کرد

به گزارش سراج24، آیت‌الله مصطفی علما امروز در دیدار با فرماندهان نیروهای مسلح استان که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: صدام جنایتکار با همراهی و کمک بسیاری کشورهای دیگر در حالی حملات همه جانبه‌ای علیه کشورمان تدارک دید که به‌زعم خود فکر می‌کرد می‌تواند ظرف مدت کوتاهی فاتح این نبرد نابرابر لقب بگیرد.

وی ادامه داد: هرچه از زمان جنگ می‌گذشت شرایط به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد و پس از هشت سال دفاع جانانه رزمندگان از آب و خاک میهن، دشمن تا بن دندان مسلح مجبور به پذیرش شکست خفت بار خود شد و همه دنیا استقامت مردم ایران را تحسین کردند. 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به وجود فضایی معنوی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، یادآور شد: معنویتی که در جبهه‌های ما وجود داشت نظیرش در هیچ کجای جهان پیدا نمی‌شود، رزمندگان ما اهل دعا و نیایش و نماز شب بودند و خداوند متعال نیرویی چند برابر به آن‌ها عنایت کرده بود و نتیجه همانی شد که همگان دیدند.

وی ادامه داد: به فرموده حضرت امام (ره) رزمندگان ما یک شبه ره صدساله را رفتند و حماسه‌ای آفریدند که در تاریخ کم‌نظیر است.

امام جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به نقش حضرت امام (ره) در دوران دفاع مقدس، گفت: دم مسیحیایی ایشان، پیام‌هایی که صادر می‌کردند و روحیه‌ای که به رزمندگان می‌دادند باعث شد ورق جنگ خیلی زود به نفع کشورمان برگردد و در اغلب عملیات‌ها پیروز باشیم.

علما با بیان اینکه قدرت شرق و غرب در نزد امام (ره) چیزی نبود، یادآور شد: ایشان هرگز مقابل ابرقدرت‌ها سرخم نکرد و نتیجه‌اش را امروز در اقتدار جمهوری اسلامی و پیشرفت‌های خیره‌کننده کشورمان در حوزه‌های مختلف می‌بینیم.

امام جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به امنیت مطلوبی که در جامعه وجود دارد، خاطرنشان کرد: این امنیت مرهون تلاش‌ها و زحمات شبانه‌روزی ماموران پلیس و دیگر نهادهای نظامی و امنیتی است که اجازه هرگونه عکس‌العمل را از دشمنان گرفته است.

وی گفت: دشمنان تلاش زیادی برای برهم زدن امنیت جامعه می‌کنند اما به فضل الهی و با حضور مقتدرانه نیروهای مسلح در دستیابی به اهدافشان بازمانده و شکست پشت شکست نصیبشان می‌شود.

علما در پایان و با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص رعایت پروتکل ‌های بهداشتی و عمل به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، از زائرانی که در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی قصد سفر به عتبات عالیات را دارند خواست با توجه به بسته بودن مرزها و ممنوعیت سفر از این اقدام صرف نظر و به توصیه‌های مقام معظم رهبری گوش فرا دهند.

اخبار مرتبط

در واکسیناسیون به مرز ۵۰ میلیون رسیده ایم/فعالیت آزمایشی سامانه هوشمند کنترل کرونا آغاز شود

ملت ایران یادگار ارجمند دفاع مقدس را هرگز از خاطر نخواهد برد

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha