رونمایی از مستند «نبردهای فانتوم» در همدان

رونمایی از مستند «نبردهای فانتوم» در همدان

به گزارش سراج24، سالار بی‌باک صبح امروز در مراسم بزرگداشت عملیات «کمان» و رونمایی از مستند «نبردهای فانتوم» در پایگاه شهید نوژه اظهار کرد: تقریبا ۱۰ سال پیش مستندی را در شبکه یک با عنوان «نبردهای تامکت» از روایت خلبان‌های اف ۱۴ پخش شد که بازخورده خوبی داشت و بعد از آن تصمیم گرفتیم مستندی از خلبان‌های پرواز اف ۴ بسازیم.

وی بیان کرد: «نبردهای فانتوم» مستندی است در سه قسمت ۴۲ دقیقه‌ای که به شرح ماموریت‌ها و عملیات‌های خلبانان شکاری بمب افکن اف-۴ (ملقب به فانتوم) در جنگ هشت ساله می‌پردازد.

نویسنده و تهیه‌کننده مستند «نبردهای فانتوم» گفت: این مستند پس از معرفی مختصر خصوصیات فنی و پروازی این هواپیما که ستون فقرات نیروی هوایی در جنگ را تشکیل می‌داد به تاریخچه ورود این جنگنده به کشور اشاره می‌کند.

وی با اشاره به ساخت این مستند با همکاری سازمان اوج افزود: در این مستند قرار شد خلبان‌های اف ۴ صحبت کنند و آنها را بازسازی کنیم، سه قسمت از آن تهیه شده که امروز رونمایی از فاز یک را در برنامه داریم.

بی‌باک با اشاره با اینکه فاز دوم به موضوع حمله به مناطق حساس بغداد، بمباران بغداد و آخرین نبردها می‌پردازد افزود: بناست عمده کار ما به صورت انیمیشن باشد که باید چهار مدل هواپیما می ساختیم که این کار انجام شده است.

وی با بیان اینکه با نرم‌افزارهای سه بعدی به هواپیماها حرکت داده شد که به مدت ۳۰ دقیقه انیمیشن ساخته شده است بیان کرد: کار بزرگی در این زمینه صورت گرفته و سعی کرده‌ایم که آرشیوهای زیادی به دست آوریم.

نویسنده مستند «نبردهای فانتوم» با بیان اینکه از عملیات‌های نیروهای هوایی آرشیوهایی به دست آورده‌ایم افزود: برخی از نماها در فیلم هنوز جایی پخش نشده که امیدوارم کار مورد قبور واقع شود.

وی با بیان اینکه سعی شده کار کم اشتباهی را تحویل دهیم تاکید کرد: البته قطعا کار اشتباهاتی خواهد داشت اما سعی ما به کم اشتباه بودن آن بوده است.

بی‌باک با بیان اینکه دفتر مطالعات نیروهای هوایی در ساخت این مستند کمک کرده است گفت: در حال حاضر سازمان اوج چند کار ایجاد کرده که یکی از کارهای بزرگ ساخت فیلم سینمایی اوج ۱۱۰ یا آذرخش است که به زندگی شهید ستاری می‌پردازد و قرار است در جشنواره فجر پخش شود.

اخبار مرتبط

«مدارس مسجدمحور» راه‌اندازی شود

توزیع ۲ هزار بسته غذایی طی دهه وقف در همدان

فردا نماز جمعه در استان همدان اقامه نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha