مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان مطرح کرد؛

ضرورت احیای گفتمان و ادبیات زنان در دفاع مقدس

ضرورت احیای گفتمان و ادبیات زنان در دفاع مقدس

به گزارش سراج24  ناهید پرویز پور در حاشیه نمایشگاه «۴۰ سال اقتدار» به مناسب هفته دفاع مقدس با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، شاهد پیشرفت‌ها و دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف هستیم.

نقش مؤثر زنان در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب

وی با اشاره به این پیشرفت‌ها و دستاوردهای ایران در حوزه‌های آموزش، پزشکی، فرهنگ و…، بیان داشت: این موضوعات موجب شده که ایران اسلامی به عنوان یک کشور مقتدر در منطقه و حرف برای گفتن داشته باشد، مطرح باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان با اشاره به گام دوم انقلاب و ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان، گفت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از این ظرفیت سال‌های سال، انقلاب تداوم پیدا کند و الگوی بسیار ارزشمند برای سایر کشورهای مسلمان باشیم.

پرویز پور در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش مؤثر زنان در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب، تصریح کرد: زنان نیمی از جمعیت کشور ما هستند و از همان ابتدا این زنان ما بودند که با تربیت فرزندانی سالم، متعهد و انقلابی زمینه‌های اعتراضات را به رژیم ستم شاهی فراهم کردند و دوشادوش مردان، همسران و پسران خود در راهپیمایی‌ها و تظاهرات ضد رژیم ستم شاهی حضور پیدا کردند و باعث پیروزی انقلاب شدند.

ضرورت احیای گفتمان و ادبیات زنان در دفاع مقدس

وی، افزود: بعد از پیروزی انقلاب نیز که با یک جنگ تحمیلی برابر شدیم، دفاع از ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب یکی از وظایف مهم زنان ما بود، زنان ما با تربیت فرزندانی انقلابی زمینه‌های حضور در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل را فراهم کردند و خودشان در پشت جبهه و صحنه پشتیبانی جنگ را بر عهده داشتند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان با بیان اینکه با وجود شرایط بسیار سخت و بحرانی اقتصادی در ابتدای انقلاب، زنان صبر و تحمل داشتند، کیان خانواده را حفظ کردند، با ناملایمتی های ابتدای انقلاب، تحریم‌ها، هجمه‌ها، تلاش گروهک‌های ضد انقلاب برای ساقط کردن انقلاب و… مقاومت کردند و توانستند نقش بسیار تأثیر گذاری را داشته باشند.

پرویز پور، تاکید کرد: زنان با وجود نقش بسیار خوبی که در حوزه دفاع مقدس داشتند، در ادبیات دفاع مقدس جای زنان خالی است و ما به دنبال این هستیم که در مجموعه امور بانوان، با جمع آوری اسناد و مستنداتی که زنان در پشتیبانی جنگ داشته‌اند و به عنوان پرستار، بهیار و… در مناطق جنگی حضور پیدا کردند گفتمان و ادبیات زنان در دفاع مقدس را احیا کنیم.

ضرورت پرورش فرزندانی انقلابی

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین وظیفه زنان ما در حال حاضر بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، این بوده که با تربیت اسلامی، الگوهای انقلاب را به فرزندانشان آموزش بدهند، گفت: همچنین زنان نسبت به گفتمان و ادبیات دفاع مقدس آشنایی و مطالعه داشته باشند و آنها را به نسل به نسل به فرزندان خود که مهم‌ترین وظیفه زنان در حال حاضر بوده را منتقل کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه خانواده، نظام خانواده و تحکیم بنیان خانواده، بیان داشت: همچون اوایل انقلاب این وظیفه سنگین بر عهده زنان ما بوده که نسلی را تربیت کنند که بر اساس منویات مقام معظم رهبری و پرورش نسل انقلابی باشد.

پرویز پور در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به اسناد بالا دستی، قانون اساسی و ابلاغیه مقام معظم رهبری، دو هدف عمده را هدف گذاری کرده‌ایم، گفت: سیاست گذاری ما بر دو حوزه بنیادین و اساسی تحکیم بنیان خانواده، تربیت فرزند و فرزندآوری و همچنین افزایش سطح مشارکت زنان در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

افزایش سطح مشارکت زنان در حوزه‌های مختلف

وی، گفت: در این راستا برنامه‌هایی را تعریف کرده‌ایم، نتیجه افزایش سطح مشارکت زنان در این فعالیت‌ها، حضور یک زن برای اولین بار در مجلس شورای اسلامی از لرستان است، این چشم انداز را داریم که در انتخابات بعدی شاهد حضور بیشتر زنان و دست یابی به کرسی‌های مجلس شورای اسلامی باشیم چرا که معتقدیم زنان فرهیخته و شایسته ما اگر آموزش‌ها و آگاهی لازم را به دست آورند می‌توانند در سرنوشت کشور نقش اساسی را داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان، تاکید کرد: زنان باید در کنار تحکیم و حفظ بنیان خانواده که مسئولیت اصلی آنها است، در فعالیت‌های سیاسی، مشارکت‌های اجتماعی و اقتصادی حضوری فعال داشته باشند.

اخبار مرتبط

شهید گمنام دفاع مقدس در یاسوج تشییع وخاکسپاری شد

پیکر مطهر ۴۳ شهید دوران دفاع مقدس وارد میهن اسلامی شد

ضرورت اهتمام جدی نسبت به حفظ و نگهداری آثار فیزیکی شهدا

0 نظر

ارسال نظر

capcha