اگر از آرمان‌های دیروز عقب‌نشینی نکنیم، به پیروزی دست پیدا می کنیم

اگر از آرمان‌های دیروز عقب‌نشینی نکنیم، به پیروزی دست پیدا می کنیم

به گزارش سراج24، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در جمع ایثارگران همدان با بیان اینکه رزمندگان این مرز و بوم در برابر کشوری مقاومت کردند که از حمایت جهانی برخوردار بود اظهار کرد: در آن روزها که شرق و غرب صدام را برای حمله به ایران تشویق کردند هیچ کس باور نمی‌کرد انسان‌های شریف، آزاده، شجاع و متدین کشور در مقابل این حجم از هجمه دشمن ایستادگی کنند.

وی گفت: با شرایطی که یک کشور تازه‌انقلاب کرده مانند ایران داشت تحلیل دشمن از حمله صدام و نابودی انقلاب درست بود اما آنها در تحلیل خود به این موضوع توجه نکرده بودند که انقلاب ایران متفاوت از تمام انقلاب‌های جهان است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی هویتی به نام نفی طاغوت‌ را به مردم داد اضافه کرد: همین مسئله نیز باعث شد دشمنان تاب تحمل این حکومت دینی را نداشته باشند.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران از زمان شکل‌گیری تا به امروز هیچ تعهدی به دو قطب غرب و شرق نداشته و نه‌ تنها شعار «نه شرقی نه غربی» را سر داد که در عمل نیز آن را محقق کرده است.

شعبانی دستیابی به نظم عادلانه بین‌المللی و نفی استکبار را هدف انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: دشمن همان زمان متوجه شد اگر انقلاب ایران با همان قدرت پیش رود هیچ نظام استکباری در دنیا باقی نمی‌ماند به همین دلیل جنگ هشت‌ ساله را بر ملت ما تحمیل کرد.

وی ولایتمداری، توکل به خدا و ارتباط عمیق جوانان با امام (ره) را عامل پیروزی در جنگ دانست و گفت: ما نسل جامانده از آن عظمت هستیم، آن چه که ما امروز از آن حرف می‌زنیم را پیشکسوتان جهاد و شهادت به چشم دیدند و خود شنیدند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان یادی از شهید حمید هاشمی و سخن او در جمع رزمندگان مبنی بر اینکه «ما برای شهادت نیامده‌ایم بلکه برای رضای خدا آمده‌ایم» کرد و گفت: امام خمینی (ره) با نفس قدسی خود چه با جوانان کرده بود که این‌گونه عارفانه حرف می‌زدند؟

وی افزود: آیت‌الله آقای نجفی همدانی از شاگردان عارف واصل آیت‌الله سید علی قاضی می‌فرمودند همان نورانیتی که در چهره استاد خود می‌دیدم را در چهره رزمندگان کشور می‌بینم.

شعبانی حضور جوانان در جبهه مقاومت و شهادت بسیاری از آنها در این مسیر را بیانگر ادامه راه دفاع مقدس دانست و افزود: آرمان‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس چون مبتنی بر مقاومت است زنده می‌ماند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به فرهنگ دفاع مقدس و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی اظهار کرد: اگر از آرمان‌ها و اهداف دیروز عقب‌نشینی نکنیم پیروزی‌های امروز برای ما رقم خواهد خورد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه دشمنی دشمنان با ایران اسلامی تمامی ندارد گفت: نظام سلطه همچنان برای شکست ایران دست و پا می‌زند که تلاش برای فعال کردن مکانیسم ماشه در همین راستا اما بدانید آنها با مشاهده استقامت و عظمت ملت ایران در وادی حیرت مانده‌اند.

وی با بیان اینکه باید نگاه و تفکر شهید هاشمی را در جهان احیا کنیم، تحقق این مهم را زمینه‌ساز شکل‌گیری نظام عادلانه جهانی مبتنی بر عنصر نفی طاغوت دانست.

شعبانی خطاب به مسوولان با بیان اینکه شهدا و جانبازان نظاره‌گر اعمال شما هستند و باید در قیامت پاسخگو باشید گفت: همه ما باید با رویکرد انقلابی خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

اخبار مرتبط

انتشار کتاب «فلسفه فقه سیاسی از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای»

اصول هلال احمر مبنای شخصیت‌پردازی برای ترویج و فرهنگ‌سازی امداد

حجت‌الاسلام‌ قمی با عکاس پیشکسوت دفاع مقدس دیدار کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha