تغییر در حوزه هنری از استان‌ها آغاز شد

تغییر در حوزه هنری از استان‌ها آغاز شد

به گزارش سراج24، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در آیین تکریم مدیرکل سابق (مجید مصلحی) و معارفه معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری (میثم مرادی) که امروز (یکشنبه ۳۰ شهریور) برگزار شد، با اشاره به اهمیت مراکز استانی حوزه هنری در دوران مدیریتی جدید، ارتقای سازمانی این مجموعه از اداره کل به معاونت را نشانه‌ای از این اهمیت دانست و گفت: توجه به مراکز استانی یکی از سیاست های اصلی و غیرقابل تغییر مدیریت جدید حوزه خواهد بود و از معاونت استانها انتظار داریم که مسیر رو به رشدی مراکز استانها در دوره مدیران پیشین مجموعه آغاز شد را با قدرت ادامه دهند.

 

در این مراسم که با حضور مدیران ستادی و استانی حوزه هنری در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، رئیس حوزه هنری در تشریح ماموریت های معاون راهبری استانها گفت: تحول هویتی حوزه از طریق رشد و بازیابی مراکز استعدادیابی این مجموعه رخ می‌دهد. ضمن آن که ارتباط مستمر و موثر با هنرمندان استانی، روایت تاریخ شفاهی استانها ناظر بر مزیت های بومی هر منطقه و توسعه مخاطبان هنر انقلاب اسلامی از طریق تقویت شبکه توزیع استانی از دیگر ماموریت‌های مهم این معاونت خواهد بود که این اتفاقات در کنار اصلاحات ساختاری و بهره مندی از یک هیئت اندیشه ورز جدی و موثر اجرا خواهد شد.

دادمان تصریح کرد: آقای مصلحی به معنای واقعی «بسیجی» بودند و رشد مراکز استانی در دوره ۱۵ ساله مسئولیت، مرهون زحمات ایشان و همکاران شان بوده است. البته ایشان به عنوان مشاور عالی در کنار ما خواهند بود و امیدواریم آقای مرادی بتوانند این مسیر رو به رشد را ادامه دهند.

* نگاه ویژه رهبر انقلاب به جوان‌ها

در این مراسم محسن مومنی شریف نیز با اشاره به عملکرد مراکز استانها در دوران مدیریت پیشین حوزه هنری گفت: در زمان مسئولیت بنده مراکز استانی به طور جدی به تربیت نیرو اهتمام داشتند و مراکز استانی امروز حوزه هنری گنجینه ای از نیروهای شایسته است که این اتفاق مرهون زحمات آقای مصلحی است. 

رئیس سابق حوزه هنری با اشاره به خاطره ای از رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت جوانگرایی گفت: در سال ۹۵ در یکی از دیدارهایی که رهبر انقلاب با هنرمندان داشتند، یکی از هنرمندان پیشکسوت تجسمی از ما گلایه کردند که حوزه هنری جوانگرایی کرده و توجه زیادی به پیشکسوتان ندارد. من هم آماده بودم که پاسخ این گلایه را در حضور رهبر انقلاب بدهم ولی خود ایشان از این موضوع به طور جدی دفاع کردند و فرمودند جوان‌ها پیشران هستند، موتور محرک هستند، و روحیه جوان ها مانند موتور است، این به معنای بی ارزش بودن سایر بخش ها نیست، ولی این جوان ها هستند که در حرکتند و اگر جوان ها نباشند جامعه میل به رکود می کند.

مومنی شریف ادامه داد: مراکز استانی ما با مشکلات خاصی درگیر هستند که منحصر در بافت فرهنگی و جغرافیایی خود ایشان است. مثلا ممکن است گلایه هایی از یک اتفاق یا یک نیرو از سوی کسانی از مسئولان استان بشود ولی وقتی ما بازرس های ویژه خودمان را برای بررسی موضوع اعزام می کردیم متوجه می شدیم که این موضوع ریشه در اختلافات عشیره ای، سیاسی و یا مسائلی از این دست دارد که منحصر به آن استان و منطقه است. استانها عموما در ستاد مرکزی دیده نمی شوند و این باعث می شود که قضاوت های غیرمنصفانه ای درباره ایشان بشود ولی انصافا آقای مصلحی اهتمام جدی در پیشبرد امور داشتند و منشا برکات بودند. 

رئیس سابق حوزه هنری در پایان با اشاره به جانبازی مدیرکل سابق امور استانهای حوزه گفت: آقای مصلحی سالها است که درگیر جراحت های یادگاری دفاع مقدس است که این عوارض در ماه های اخیر شدیدتر هم شده و امیدواریم خداوند متعال به ایشان سلامتی و توفیق عطا بکند.


میثم مرادی معاون استانهای حوزه هنری

اخبار مرتبط

چهره‌های هنر انقلاب سینما و تئاتر ۱۴۰۰

رئیس حوزه هنری چفیه رهبر انقلاب را به محمد کاسبی اهدا کرد +ویدئو

راهکارهای تیم‌سازی در فعالیت‌ها و کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری

0 نظر

ارسال نظر

capcha