پیوند ارتش و سپاه سند افتخار نظام است

پیوند ارتش و سپاه سند افتخار نظام است

به گزارش سراج24، امیر سرتیپ دوم امیر غلامعلیان امروز در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت ارتش در پایگاه هوانیروز کرمان با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع کرونا برنامه‌های جایگزین رژه نیروهای مسلح اجرا می‌شود، اظهار داشت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس که گوشه‌ای از توانمندی‌های این دوران را به نمایش می‌گذارد در همین راستا افتتاح می‌شود.

ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنوب‌شرق کشور از توزیع اولین مرحله کمک‌های مؤمنانه در استان سیستان و بلوچستان و توزیع یک‌هزار بسته غذایی توسط پایگاه 08 و تیپ ۲۸۸ زرهی خاش در روستاهای این استان خبر داد و اظهار کرد: در کرمان نیز این برنامه انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به تفاوت ماهوی ارتش در نظام جمهوری اسلامی با ارتش طاغوت عنوان کرد: به جرأت در ارتش ادعا داریم ولایتمداری شاخصه اصلی ارتشیان است و همه تحت امر ولی امر مسلمین فرماندهی معظم کل قوا هستیم.

غلامعلیان توانمندی‌ دفاعی و قدرت بازدارندگی را ویژگی دیگر ارتش جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: این ویژگی در تمام مرزهای جغرافیایی ما وجود دارد و این توانایی را داریم بدون کوچکترین وابستگی در کسری از زمان، وارد نقطه تهدید شده و آن را سرکوب کنیم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نزاجا گفت: کشور ما در سال‌های اول جنگ با دشمن در دوران دفاع مقدس درگیر جنگ ناخواسته شد اما امروز نیروهای مسلح کشور تهدیدهای دشمن را در فراسوی مرزها رصد کرده و هر گونه آمادگی را دارند.

وی با اشاره به فعل و انفعالات ابتدای انقلاب در ارتباط با ارتش و نقش امام راحل در این زمینه عنوان داشت: ارتش در آغاز دفاع مقدس نیمی از توان خود را صرف سرکوب‌های داخل کشور کرد اما در کنار آن با همان وضعیت به جبهه اعزام و جلوی پیشروی نیروهای بعث را هم گرفت.

غلامعلیان با اشاره به نقش نیروی دریایی ارتش در نابودی طومار نیروی دریایی عراق در همان ابتدای جنگ افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی برای تولید سلاح و مهمات هیچ وابستگی ندارد و ابتکارات و صنایع دفاعی ما در ارتش با مشارکت نیروهای داخلی و به برکت نظام و رهبری محقق شده است.

 

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نزاجا پیوند ارتش و سپاه را سند افتخار در تاریخ جمهوری دانست و بیان داشت: این یک سند ماندگار است که نیروهای مسلح علی‌رغم هشت سال فشار و تحریم وجبی از خاک ایران را به دشمن ندادند.

وی انگیزه رزمندگان را دفاع از انقلاب دانتس و خاطرنشان کرد: در حال حاضر علی‌رغم همه محدودیت‌ها و تنگناهای اقتصادی نیروهای مسلح ایران در اوج آمادگی و اقتدار هستند و این آمادگی به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران جنگ نیست و قابلیت این را دارند بازوان پرتوان ولایت و عنصر دلگرم کننده سیاسیون در دفاع از مرزها باشند.

غلامعلیان تمام افتخارات کنونی نظام را نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح در کنار مردم و با مردم هستند.

اخبار مرتبط

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک محموله سلاح و مهمات جنگی را کشف کرد

فرمانده کل سپاه درگذشت همسر دریادار «محتاج» را تسلیت گفت

عزم جدی سپاه برای کمک به رفع چالش آب/ دستاورد سپاه برای غلبه بر کم‌آبی رونمایی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha