سوگواره اربعین دانشگاهیان در قم برگزار می‌شود

سوگواره اربعین دانشگاهیان در قم برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام‌والمسلمین رضا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه امسال اربعین حسینی به علت شیوع ویروس کرونا باید فقط در داخل کشور دنبال شود، عنوان کرد: امسال که از سفر کربلا جا مانده‌ایم تلاش می‌کنیم تا همان حماسه اربعین را در داخل کشور رقم بزنیم.

وی از برگزاری سوگواره علمی، فرهنگی و هنری اربعین دانشگاهیان کشور در قم خبرداد و افزود: این سوگواره یکی از برنامه‌هایی است که در راستای بزرگداشت اربعین در سطح ملی با محوریت استان قم دنبال می‌شود.

معاون فرهنگی دانشگاه قم با بیان اینکه این سوگواره شامل چهار بخش پژوهشی، ادبی، هنری و چندرسانه‌ای می‌شود، تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در قالب مقاله، پایان‌نامه کتاب و داستان، نمایش نامه، خاطره‌نویسی، دل‌نوشته، عکس، اینفوگرافیک، نماهنگ، پادکست و مستند در این سوگواره شرکت کنند، همچنین بخش ویژه به شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی ‌المهندس اختصاص دارد.

وی 15 مهرماه را آخرین مهلت برای شرکت در سوگواره اربعین دانشگاهیان دانست و گفت: آیین اختتامیه این سوگواره نیز اواخر ماه صفر برگزار می‌شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: سوگواره اربعین دانشگاهیان از سال 96 به همت معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری کار خود را آغاز کرده و امسال رنگ و بوی ویژه‌ای دارد و امیدواریم یک حماسه بزرگ فرهنگی و ادبی و هنری و علمی رقم زده شود.

نوروزی بیان کرد: ارسال آثار به سایت Smauni.ir و یا به آیدی smauni3@ از طریق شبکه‌های اجتماعی امکان‌پذیر است و آثار توسط داوران ملی و بین‌المللی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

استفاده از ظرفیت های تبلیغی دفتر تبلیغات در حل آسیبهای اجتماعی

بلوار ورودی شهر قم به نام «شهید فخری زاده» مزین شد

انتقام از دستان آلوده به ترور شهید فخری‌زاده قطعی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha