همایش تجلیل از زنان ایثارگر در کردستان برگزار می‌شود

همایش تجلیل از زنان ایثارگر در کردستان برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، بتول سرکانی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد:  زنان ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی با ایثار و از خود گذشتگی پا به پای مردان در پشت جبهه‌های جنگ و حتی گاهی در خط مقدم در راستای دفاع از انقلاب و کشور تلاش کردند و در پشتیبانی و حمایت روحی و معنوی زنان نقش مهمی در پیروزی رزمندگان داشته و خیمه  دفاع مقدس برای شیر زنان سکوی پرواز بود تا دنیا بفهمد زنان عرصه‌ خون و قیام به مقتدای خود ابا عبدالله حسین (ع) اقتدا کرده‌اند.

وی گفت: زنان شجاع ما در آن دوران، حماسه‌سازان گمنامی بودند که درس شجاعت و ایثار را به فرزندان و همسران خود آموختند و آنان آیینه‌ تمام نمای ایثار و از خود گذشتگی هستند که با تقدیم خون پاکشان این مهم را به جهانیان اثبات کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان اظهار کرد: خاطره‌ ۸ سال دفاع مقدس تجربه‌ به یادماندنی وسیعی است که در آن دوران دلیر مردان و شیر زنان حماسه آفریدند.

به گفته‌ی مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان، «ما قوی هستیم» شعار امسال در هفته دفاع مقدس است و برنامه‌های جامعه زنان استان از ۳۱ شهریور ماه با افتتاحیه نمایشگاه هشت سال دفاع مقدس در سطح استان‌ها آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: به مناسبت هفته دفاع بیش از 350 عنوان برنامه در استان کردستان توسط حوزه و پایگاه‌های مقاومت  بسیج خواهران در کردستان برگزار می‌شود.

وی گفت: هفته  دفاع مقدس از روز سه شنبه 31 شهریور ماه آغاز می‌شود که در این روز بیانیه بسیج جامعه زنان کردستان به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

 نام‌گذاری 40 حلقه صالحین به نام شهدای شاخص زن کردستان 

وی افزود: افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس و اختصاص یک غرفه با موضوع نقش زنان در دوران دفاع مقدس و ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ و دستاوردهای انقلاب اسلامی، دیدار با نماینده ولی فقیه، دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از کادر درمان و غبارروبی گلزار شهدای زن در استان کردستان، حضور حلقه‌های صالحین در نماز جمعه و نام‌گذاری 40 حلقه  صالحین به نام شهدای شاخص زن کردستان و ... از جمله برنامه‌هایی است که در طول هفته دفاع مقدس توسط بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

برگزاری همایش تجلیل از 34 نفر از خواهران بازنشسته پاسدار

وی ادامه داد: همایش تجلیل از 34 نفر از خواهران بازنشسته پاسدار با حضور سردار سید صادق حسینی روز چهارشنبه و اهدای خون خواهران بسیجی با همکاری ادارات روز پنجشنبه در سنندج برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همایش تجلیل از زنان ایثارگر ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ و رزمندگان خواهر دفاع مقدس و همچنین تجلیل از رویش های انقلاب و دختران جوان  با نام اسوه های صبر و مقاومت ساعت 9 صبح روز شنبه 5 مهر ماه سال‌جاری در سالن شهدای گمنام سنندج برگزار می‌شود.

توزیع بسته‌های معیشتی در بین خانواده‌های نیازمند

سرکانی یاداور شد: به مناسبت هفته دفاع مقدس، 10 بسته معیشتی به ارزش هر بسته 500 هزار تومانی بین خانواده‌های بی‌بضاعت با همکاری هلال احمر استان کردستان توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: دیدار با جانبازان زن، برگزاری نشست‌های روشنگری چهل سالگی انقلاب اسلامی، فضا سازی حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت، افتتاح 3 مهد قرآنی بسیج ، برگزاری یادواره شهدای زن و آبروی محله در سطح حلقه‌های صالحین، برگزاری مسابقه کتابخوانی زنان و دفاع مقدس در فضای مجازی، پخش مستند نقش زنان در دوران دفاع مقدس و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب توسط حلقه‌های صالحین، توزیع 169 جلد کتاب 40 دستاورد در چهل سالگی انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌های دیگر بسیج جامعه زنان کردستان در طول دوران دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر کردستان به کار خود پایان داد

برای شهادت سردار سلیمانی از ۲ سال پیش رشده بود

علمای اهل سنت کردستان قرص و محکم پای نظام ایستاده‌اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha