سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام در لرستان

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام در لرستان

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دورود و مراسم تکریم ومعارفه امام جمعه این شهرستان با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: امور امت به سر انجام نمی‌رسد مگر به دست علما و امرا، اظهار داشت: در جلسه شورای اداری و تامین که با حضور علما و حاکمان و نماینده حاکمیت تشکیل می‌شود باید با برنامه‌ریزی، خرد جمعی، همدلی و وفاق، استان لرستان و شهرستان دورود به جایگاه اصلی خودش برگردد.

وی افزود: شهرستان دورود نامی شناخته شده در کشور وبه عنوان یک مرکز فرهنگی و اقتصادی در گذشته شناخته شده که باید با این عنوان همچنان باقی بماند، شهدای این شهرستان که در دفاع از میهن اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شدند، نام آورانی شناخته شده در استان و کشور هستند. 

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: رزم دلاور مردان شجاع لرستانی در تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) و گردان محرم دورود در هشت سال دفاع مقدس زبانزد خاص و عام است و این رزمندگان مدال‌های افتخار این شهرستان هستند.

 وی بیان کرد: نماز جمعه به عنوان قرارگاه ایمان، تقوا و بصیرت نقش مهمی در ایجاد شخصیت اجتماعی برای مردم دارد همانگونه که اصل نماز در تربیت انسان‌ها تاثیر گذار است نماز جمعه نیز به عنوان یک مرکز عبادی، سیاسی و تصمیم گیری در بارور کردن شخصیت اجتماعی انسان‌ها بسیار تاثیر دارد که در همین راستا امام راحل (ره) فرمودند: نماز جمعه از عنایات خداوند تبارک و تعالی به جمهوری و نظام اسلامی است. 

شاهرخی گفت: مساجد ما باید مساجدی باشند که محل رفت و آمد جوانان مومن و انقلابی برای تشکیل کانون‌های فرهنگی و محلی برای اجتماع مومنان باشد که در پایان هفته این اجتماع به اجتماع نماز جمعه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه بقای نظام اسلامی در سایه تعلیم و تربیت اسلامی است، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم نظام اسلامی ادامه پیدا کند بایستی نظام تعلیم و تربیت اسلامی که در دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و موسسات فرهنگی شکل می‌گیرد بر اساس دستورات و مبانی اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان نماز جمعه را محلی برای گسترش تعلیم و تربیت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: خوش خلقی، سعه صدر، وحدت آفرین، مورد قبول و پذیرش بودن، مشورت پذیر، انقلابی، دارای مواضع روشن و شفاف در پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری و در عین حال فرا جناحی همراه با جذب حداکثری در موفقیت نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه نقش آفرین است. 

وی اظهار داشت: پاک دستی، حامی حوزه‌های علمیه و موسسات علمی و دانشگاهی ،مدافع مراکز تولید و اشتغال، اهل گفت‌وگو مشورت، تبادل نظر با روحانیون، اساتید، نمایندگان مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های سیاسی،امنیتی و نظامی، مشورت با نخبگان شهرستانی و استانی و بهره گیری از ظرفیت‌های استانی از دیگر امور ضروری برای نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه است.

 شاهرخی در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه ستاد اجرایی فرمان امام راحل با اعتباری بالغ بر پانصد میلیارد تومان برای ایجاد دوازده هزار شغل در استان در حال برنامه‌ریزی است و همچنین بنیاد مستضعفان جهت ایجاد تعلیم، تربیت، اشتغال و تولید در استان ورود کرده است.

اخبار مرتبط

اجرای طرح اطعام غدیر در لرستان

شرکت گسترده در انتخابات یک وظیفه دینی و ملی است

«صحیفه سرخ» شامل وصیت‌نامه‌های شهدای لرستان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha