دانشگاه‌ها در تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی نقش کلیدی دارند

دانشگاه‌ها در تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی نقش کلیدی دارند

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر کاری خود به استان کردستان با سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان  دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، سردار حسینی با تأکید بر اینکه باید آغوش دانشگاه‌ها به روی جوانان با استعداد و متعهد باز باشد، خاطرنشان کرد: دانشگاه یک ظرفیت بالقوه و آنی است که باید مسوولان از توانمندی و پتانسیل علمی دانشجویان فعال در این نهاد در اسرع وقت استفاده کرده و آن را به منصه ظهور برسانند.

 ی با عنوان این مطلب که باید از ارتباط تنگاتنگ بین دانشگاه و دانشجویان در همان دوران تحصیل بهترین استفاده را کرد گفت: دوران دانشجویی فرصت مناسبی است که دانشجویان در آن می‌توانند هنر، علم و یافته‌های علمی و پژوهشی خود را مورد آزمایش قرار دهند که در نهایت قطعاً بازدهی قابل‌توجهی خواهد داشت و جامعه از آن منتفع می‌شود.

وی افزود: دانشگاه‌ها در راستای تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی نقش کلیدی دارند که باید دولت و همه صنایع از ظرفیت و پتانسیل نخبگان، دانشمندان و اساتید بهره لازم را ببرند.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان در ادامه عنوان کرد: دانشگاه در درجه اول مأمور تربیت انسان است و این رسالت بدون تأکید بر بُعد تزکیه نفسانی محقق نمی‌شود. بر این اساس، خداباوری و خداترسی اصل مقومی است که باید به وضوح در محصولات نظام دانشگاهی جلوه نماید.

وی در اولویت قراردادن توجه به موضوع پژوهش در تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ارتقاء سطح فعالیت‌های پژوهشی و تمایل دانشگاه‌های استان کردستان باید به عنوان یک ضرورت مهم در دستور کار قرار گیرد.

سردار حسینی با اشاره به لزوم بالابردن سطح فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان در تمامی حوزه‌ها، افزود: انتظار می‌رود که روند فعلی فعالیت‌ها و برنامه‌های این واحد دانشگاهی در سال جاری با جدیت بیشتری دنبال و پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نقش مهم خبرنگاران در حل مشکلات/ حمایت سپاه دورود از اصحاب رسانه

دستور ویژه رییس جمهور برای تحول صنعتی کردستان

۱۰ طرح بزرگ صنعتی در کردستان ایجاد می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha