رمز پیروزی در دفاع مقدس تشکیل قرارگاه‌های عملیاتی بود

رمز پیروزی در دفاع مقدس تشکیل قرارگاه‌های عملیاتی بود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام رحمت‌اله اروجی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خمینی‌شهر اظهار داشت: در عرصه میدانی دفاع مقدس همه ظرفیت جامعه اسلامی به میدان آمد و وقتی ما به نتیجه مطلوب رسیدیم که قرارگاه فرمانده عملیات ما شکل گرفت.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: این قرارگاه تحت فرمان فرمانده کل قوا سازمان‌دهی می‌شد. در حال حاضر نیز کشور در جبهه‌های مختلف در حال  جنگ هستیم و به قولی در جنگی هیبریدی هستیم که دارای ایستگاه‌های مختلف است.

وی ادامه داد: کشور ما در عرصه فرهنگی نهادهای گسترده‌ای هم در تهاجم و هم در دفاع فرهنگی دارد  اما یکی از دلایل عمده‌ای که در جبهه فرهنگی موفق عمل نمی‌کنیم نبود یک قرارگاه منسجم در فضای فرهنگی است.

اروجی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور خاطرنشان کرد: طبق فرمایش رهبر انقلاب اسلامی  فرمانده قرارگاه فرهنگی یک شهر امام‌جمعه آن شهر است.

وی  یادآور شد: در جلسه‌ای که با حضور مدیران استان برگزار می‌شد عنوان کردیم که تاکنون ما مطالعاتی جامع‌الاطراف در مسائل مختلف از جمله در مسائل فرهنگی نداشته‌ایم در دنیا آنچه به اقدامات رنگ و بوی تأثیر می‌دهد مطالعات پیش از اجرا  نظارت دقیق حین اجرا و جمع‌بندی پس از اجرا است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: یکی از مشکلات امروز ما این است که مطالعات قبل از اجرا مورد اهمیت قرار نمی‌گیرد در جوامع پیشرفته عمده اعتبار و وقت گذاری بر مطالعه پیش از اجرا قرار می‌دهند. بسیار باعث تأسف است که در حوزه فرهنگی نیز ما به مشکل عدم مطالعه و پژوهش قبل از اجرا مبتلا هستیم.

اروجی ادامه داد: ما مانند این‌که در مقوله هزینه‌های تملک دارایی نظام‌مهندسی داریم و باید پروژه عمرانی دارای مصوبه، طرح توجیهی و مطالعات پیش از انجام باشد و بعد از این مراحل نیز یک شرکت یا مهندسی بر اجرای کار نظارت می‌کند؛ در خصوص مباحث فرهنگی نیز باید نظام‌ مهندسی فرهنگی داشته باشیم.

وی افزود: در آستانه ماه محرم دغدغه مسوؤلان استان اصفهان کیفیت و کمیت چگونگی برگزاری عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) در شرایط موجود بود که نتیجه را دیدیم.

اروجی در پایان گفت: در شورای فرهنگی عمومی استان اصفهان، سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان کارگروه دین امور قرآن و عترت و مساجد شورای فرهنگ عمومی استان موظف به تحقیق در خصوص کم و کیف برگزاری عزاداری‌های استان از جمله در شهرستان خمینی‌شهر و ارائه طرحی در این زمینه شد، در این خصوص پیش‌نویس این طرح آماده‌ و ارائه‌ شده است.

اخبار مرتبط

تبلیغ دین از مسیر رفع گرفتاری‌های مردم می‌گذرد

مازندران مهد سرداران بزرگ است

کتاب دفاع مقدس رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha