رئیس شورای تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:

راه مقابله با عملیات روانی دشمن شفاف سازی و اطلاع رسانی است

راه مقابله با عملیات روانی دشمن شفاف سازی و اطلاع رسانی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدعلی سالاری صبح امروز در نشست با مسئولان فرهنگی استان که در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی برگزار شد، با بیان اینکه استمرار منطق عاشورا تا امروز ثمره پیروزی حماسه شام در جنگ اراده‌ها است، اظهار کرد: دشمن در جنگ اراده‌ها به دنبال این است که تا اراده‌های مستحکم را سُست و خلل‌پذیر شده کرده و به آنها وارد شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: درواقع جنگ اراده‌ها عملیاتی چند بعدی برای اثرگذاری بر سیستم محاسباتی حریف، هیمنه‌سازی و شکل دادن به باورهای جوامع است.

وی افزود: این‌که با فاصله اندکی پس از قیام امام حسین (ع) قیام‌هایی مانند قیام مردم مدینه، قیام توابین و قیام مختار رخ داد و تا امروز راه و مرام امام حسین (ع) جان‌مایه قیام‌های متعدد است، نشانه این است که بُعد مهمی از حماسه شام معطوف به ظفرمندی در عرصه جنگ اراده‌ها است.

حجت‌الاسلام سالاری در ادامه با اشاره به تداوم جنگ شناختی، اراده‌ای و روایتی در تقابل فعلی جبهه حق با باطل، اضافه کرد: جنگ شناختی در صورت تداوم، به وارونگی افکار عمومی، بحران اعتماد و اقناع و درنهایت به نابودی اراده‌های راسخ منتهی خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مهم‌ترین راه مقابله با عملیات روانی و جنگ شناختی و ادراکی، ایجاد شفافیت، اطلاع‌رسانی دقیق و بصیرت افزایی به جامعه است.

وی در انتها بیان کرد: در واقع هرچه فضای جامعه، شفاف‌تر و مردم آگاه‌تر شوند، فرصت برای دروغ‌گویی و جولان دشمن در افکار عمومی و مدیریت آن کاسته می‌شود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha