حفظ تمامیت ارضی مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس بود

حفظ تمامیت ارضی مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس بود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام اصغر رضوانی در خطبه‌های نماز جمعه دهاقان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگی که در ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ بر کشور ما تحمیل شد، یکی از سنگین‌ترین جنگ‌های قرون اخیر بود که کشور ما در وضعیت نظامی خوبی نبود.

امام جمعه دهاقان با بیان این‌که این جنگ یک تجاوز ناجوانمردانه بود و ۸۰ کشور به صورت مستقیم و کشورهای دیگری نیز به اشکال مختلف در این تجاوز نقش داشتند، افزود: جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ملت ایران یک جنگ سازماندهی شده بود، ملت ایران در این جنگ سرفراز بیرون آمدند که شهرستان دهاقان نیز در این جنگ ۴۰۰ شهید تقدیم کرد.

وی حفظ تمامیت ارضی و نظام اسلامی را بزرگ‌ترین دستاورد دفاع مقدس برشمرد و گفت: در طی ۲۰۰ سال گذشته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع از خاک ایران جدا شد ولی در دفاع مقدس ملت ایران مردانه ایستاد و اجازه نداد یک وجب از خاک ایران دست دشمن بیفتد.

رضوانی با بیان این‌که ما در بایکوت خبری قرار داریم و اجازه بیان رشادت‌های ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس داده نمی‌شود، بیان کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است که رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ابعاد پنهان دفاع مقدس را تشریح کند.

امام جمعه دهاقان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جشن عاطفه‌ها عنوان کرد: افرادی که توانایی دارند دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب را یاری کنند تا مشکلات به آن‌ها فشار زیادی وارد نکند.

اخبار مرتبط

کتاب بیانات امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس رونمایی شد

جزییات تشییع پیکرهای مطهر ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس در مازندران

آئین‌نامه نحوه مقابله با تحریف در حوزه دفاع مقدس بررسی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha