کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌ها با اجرای مجازی مسابقات قرآن

کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌ها با اجرای مجازی مسابقات قرآن

به گزارش سراج24 به نقل از اداره کل اوقاف خراسان رضوی، مهدی قره‌شیخلو در محل برگزاری مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی در مشهد مقدس، اظهار کرد: امسال به دلیل وضعیت خاص کشور و شیوع ویروس کرونا این دوره از مسابقات را در بخش های مختلف و روش های مختلفی امتحان کردیم که در بعضی استان ها حضوری و بعضی دیگر همچون خراسان رضوی کاملا غیر حضوری و در برخی استان ها تلفیقی برگزار کردیم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: به نظر می رسد تجربه خوبی بوده و تمام آن چیزهایی که برای اجرای مسابقات کیفی نیاز داریم فراهم شده است و چنانچه این وضعیت ادامه داشته باشد می توان از این ظرفیت حداکثر استفاده را کرد.

وی با بیان اینکه رقابت فنی در مسابقات کشوری بسیار بالاست، گفت: بنا داریم که مسابقات کشوری را حضوری داشته باشیم؛ اما چنانچه شرایط ادامه داشته باشد مدل اجرایی خود را عوض می کنیم.

قره شیخلو در ادامه گفت: اولویت دوم ما این است که رشته هایی که انتخابی برای بین المللی دارد را به صورت حضوری و رشته هایی که انتخاب بین المللی ندارد به صورت غیر حضوری برگزار کنیم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ابراز کرد: با توجه به تجربه خوبی که این استان دارد می توان میزبانی این بخش از مسابقات را به خراسان رضوی داد و چنانچه شرایط خیلی بحرانی شد مجبور می شویم کل مرحله کشوری را به صورت غیر حضوری برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: در مجموع امسال قدم بزرگی برداشته شد و تجربه جدیدی برای بحث مسابقات بود و این روش در کاهش هزینه ها هم خیلی موثر بوده و ۶۰ درصد هزینه ها شامل ایاب ذهاب، هتل، اسکان و پذیرایی را کم کرده و مدل جایگزین خوبی در مواردی است که امکان برگزاری حضوری را نداریم.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به فراهم شدن تدارکات اجرای این دوره از مسابقات، گفت: تقریبا تا ۹۰ درصد همان کیفیتی که به صورت حضوری برگزار می کردیم را داریم و بیشتر شرکت کنندگان راضی بودند، البته برخی اشکالات جزئی هست که در صورت رفع آنها مسابقات با کیفیتی قابل قبول و استاندار ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

پخش برنامه «حافظ» از شبکه قرآن / مأموریت؛ تربیت حافظان ۵ جزء طی ۳ سال

امضای تفاهم نامه به منظور راه اندازی موزه تاریخی قرآن و مساجد/آیت الله دژکام: تمدن اسلامی و ایرانی از پیامبررحمت متاثر بوده است

پژوهشگر قرآنی و حافظ قرآن کریم درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha