دستاوردهای مقاومت‌های چهل ساله مردم به خوبی تبیین شود

دستاوردهای مقاومت‌های چهل ساله مردم به خوبی تبیین شود

به گزارش سراج24، سردار محسن کریمی ظهر امروز در نشست تخصصی با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان با موضوع گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس اظهار کرد: مسئله دفاع مقدس آن‌قدر گسترده و وسیع است که به تعبیر مقام معظم رهبری اگر سالیان سال از این گنج عظیم بهره‌مند شویم هنوز هم جای کار کردن دارد.

وی افزود: یکی از مسائلی که امروز باید تبیین شود بحث مقاومت و اهمیت آن است، امروز باید این مسئله تبیین شود که اگر در دفاع مقدس و چهل سال انقلاب اسلامی ملت ایران مقاومت نمی‌کردند با چه شرایطی مواجه بودیم و چه می‌شد؟

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه امروز در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید دستاورد مقاومت‌های چهل‌ساله مردم به‌خوبی تبیین شود و همه باید از این فرصت ارزشمند به‌ نحو احسن استفاده کنیم ادامه داد: اگر بتوانیم در چهل‌سالگی دفاع مقدس دستاوردهای ایستادگی و مقاومت چهل ساله را به خوبی نشان دهیم قطعاً می‌توان در گام دوم با سرعت بیشتری حرکت و مؤثرتر عمل کرد.

کریمی بیان کرد: پیشرفت‌های به دست آمده در انقلاب اسلامی برگرفته از مقاومت در عرصه‌های مختلف است و لذا امروز تبیین مقاومت اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

 

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای برنامه‌های گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس به دلیل اینکه مردم پیروز واقعی بودند و امروز برای گرامیداشت باید خود مردم پای کار بیایند و ستاد چهل‌سالگی در استان و شهرستان‌ها این هنر را باید داشته باشند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه یکی از اقشاری که باید در دفاع مقدس به آن توجه شود بسیجیان هستند که در هشت سال نقش مؤثری ایفا کردند تصریح کرد: یکی دیگر از درس‌های دفاع مقدس این بود که رزمندگان و ملت ایران شعار «ما می‌توانیم» را به خوبی اثبات کردند و این باید برای شرایط امروز ما درس مهمی باشد.

کریمی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم در هفته دفاع مقدس امسال تجلیل سراسری از یک‌میلیون رزمنده توسط مقام معظم رهبری است که یک توفیق بزرگ برای پیشکسوتان محسوب می‌شود و استان مرکزی هم سهم ۲۷ هزار نفری دارد که هماهنگی‌های آن انجام شده و کلیه پیشکسوتان از اقشار مختلف که در دفاع مقدس فعال بودند تجلیل می‌شوند.

وی افزود: البته تجلیل از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس یک امر تدریجی و مستمر است که در برنامه‌های طول سال وجود دارد اما سال جاری این اتفاق به شکل ملی انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از مجموعه حفظ آثار تولیدات و محصولات فرهنگی است که خوشبختانه با اقدامات جهادی در طول این چند سال یک رشد ۱۰۰ درصدی در این خصوص اتفاق افتاده است.

 

غلامرضا کریمی اظهار کرد: همچنین در خصوص سایر شاخصه‌هایی همچون تولید کتاب و سایر تولیدات چند رسانه‌ای با توجه به برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در سال گذشته یک رشد قابل توجه در این خصوص داشتیم.

وی افزود: رشد قابل توجه تولیدات و محصولات فرهنگی نشان از یک عزم جهادی در مجموعه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است که با مشارکت سایر دستگاه‌ها اتفاق افتاده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه در گام دوم انقلاب جوانان تأثیرگذار هستند و پیشبرد اهداف انقلاب در گام دوم وابسته به همت و اراده جوانان است در هفته گرامیداشت دفاع مقدس نشست‌های صمیمی مسئولین با جوانان در حوزه‌های مختلف برگزار و به شکل تخصصی مسائل جوانان بررسی می‌شود.

اخبار مرتبط

بخاطر عکس امام، خانه ام را سنگباران کردند

اسلام و مردم دو خصیصه انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بود

مجاهدت و فداکاری دوساله کادر درمان در تاریخ کشور بی سابقه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha