ایستادگی و مقاومت لازمه تداوم انقلاب اسلامی است

ایستادگی و مقاومت لازمه تداوم انقلاب اسلامی است

به گزارش سراج24 سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در جمع فرماندهان حوزه مقاومت بسیج ادارات‌کل شهید رجایی مشهد اظهار داشت: آنچه مسلم است نظام سلطه دوست نداشته، ندارد و نخواهد داشت تا نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مداری که حرکت می‌کند ادامه مسیر دهد؛ بر همین اساس از هر امکان و ظرفیتی برای توقف این حرکت استفاده خواهد کرد.

وی در ادامه به عادی‌سازی ارتباط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: ترامپ سعی دارد با این حرکت مضحک انتخاباتی خود ائتلافی را در مقابل جمهوری اسلامی تشکیل دهد و قبح رابطه با رژیم صهیونیستی را بشکند و این رژیم جعلی را در کانون توجهات قرار دهد.

این مسئول در ادامه به چهلمین سالگرد دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: استکبار، صدام را برای نوکری استخدام کرد. در جنگی که صدام به ایران تحمیل کرد 36 کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم با پشتیبانی از رژیم بعث عراق به دنبال ساقط کردن انقلاب اسلامی بودند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی تصریح کرد: انگیزه استکبار از تحمیل جنگ به جمهوری اسلامی این بود که ملت ایران اسلامی را از انقلابی که کردند منصرف کند، اما به اراده الهی انقلاب اسلامی از میانه همه مشکلات قوی‌تر از هر زمان دیگری سر برآورد و این مستکبرین عالم بودند که به انزوا کشیده شدند.

یوسفعلی‌زاده با بیان اینکه کمبودها نباید ما را در تداوم حرکت انقلاب اسلامی متوقف کند، خاطر نشان کرد: شرایط امروز ایران اسلامی قابل مقایسه با شرایط سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی نیست. در دوران دفاع مقدس امت حزب‌الله ایستادگی و مقاومت کردند و از این آزمون سربلند بیرون آمدند. امروز باید با استفاده از این الگو در مسیر پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی گام برداشت و نباید گذاشت محدودویت‌های اقتصادی مانع تداوم این حرکت شود.

این مسئول تبعیت از ولایت‌فقیه را رمز تداوم انقلاب اسلامی دانست و افزود: استفاده از تجارب دفاع مقدس به ما دیکته می‌کند که روی پای خود بایستیم و از امام جامعه پشتیبانی کنیم.

یوسفعلی‌زاده ابراز داشت: برای گرامیداشت حماسه جاوید دفاع مقدس و استفاده از مبانی این حماسه، چهلمین سالگرد دفاع مقدس این فرصت را فراهم آورده تا آحاد مردم، تاریخ پر فراز و نشیب دفاع مقدس را بار دیگر مرور کنند و خود را محک بزنند. امروز همچون دوران دفاع مقدس باید وظیفه‌شناس، تکلیف‌شناس و امام‌شناس بود و خط مقدم و دوست و دشمن را شناخت تا بتوان انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن حضرت مهدی (عج) رساند.

وی به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت همزمان با هفته دفاع مقدس در نمایشگاه بین‌المللی مشهد اشاره کرد و بیان داشت: در راستای گرامیداشت 40 سال دفاع و مقاومت امت همیشه در صحنه ایران اسلامی، برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده که یکی از عرصه‌های آن نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت است که عملکرد دستگاه‌های استانی را در دفاع مقدس به نمایش می‌گذارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در پایان گفت: یکی از عرصه‌هایی که جمهوری اسلامی پیشرفت‌های خوبی داشته، عرصه دفاعی‌ست. در این عرصه کار در اختیار فرزندان انقلابی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب قرار دارد و باعث ارتقای توان دفاعی جمهوری اسلامی شده و هراس دشمنان را به همراه داشته؛ بر همین اساس باید با تکیه به توان داخلی و بهره‌گیری از نیروهای مؤمن و متعهد در جهت ارتقا در سایر حوزه‌ها گام برداریم.

 

اخبار مرتبط

هنر برای انقلاب اسلامی جز واجبات است

فعالین برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت تجلیل می شوند

آلبوم موسیقی «یادش بخیر» در قالب بازسازی نغمات دفاع مقدس تولید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha