حضور فعال موکب‌ها در بحث کمک‌های مومنانه

حضور فعال موکب‌ها در بحث کمک‌های مومنانه

اربعین در راه است و به رسم هر سال ناخودآگاه دل‌ها هوایی می‌شود سال‌های گذشته این دلتنگی سهم جاماندگان بود ولی اکنون دیگر همه به‌نوعی جامانده هستیم؛ جاماندگانی از قافله عاشقان حسینی در پیاده‌روی اربعین به‌ویژه زائرانی که در این مسیر قرار گرفتند ولی این روزها موکب‌هایی که این روزها خود را برای تدارک زائران حسینی آماده می‌کردند اکنون هم در پا به میدان بوده و در صف جهاد در کنار مدافعان سلامت جان بر کف، هیأت‌های عزاداری و گروه‌های جهادی و سایر در حال ارائه خدمات هستند.

 

باید گفت، ایام محرم و صفر بهترین فرصت و فضا برای تبیین اهداف سیدالشهداء در قیام کربلا است که این روزها به واسطه حضور هیأت‌های عزاداری، گروه‌های جهادی و همچنین موکب‌ها بهتر برای مردم بیان شده و مردم با اهداف عاشورا در کنار برگزاری مراسم عزاداری همراه با شور و شعور حسینی گام برداشتند.

 

محمدحسن اصغری رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران درباره کمک‌های موکب‌های اربعین استان در ماه محرم در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: برای تمام موکب‌ها دو ماموریت ویژه تعریف کردیم که شامل بحث کمک مومنانه و همچنین شرکت در احداث صحن حضرت زینب(س) است.

 

وی با بیان اینکه موکب‌های استان از قبل از ماه محرم هم حضور فعال داشتند، بیان کرد: در مرحله نخست ماه محرم ۴هزار و ۳۵۰ پرس غذای گرم  به همراه ۶۰۰ بسته کمک مومنانه به مبلغ ۳۰۰هزار تومان بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا توزیع کردند.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران اضافه کرد: در کنار کمک‌های مومنانه بحث توزیع مواد ضدعفونی نیز در دستور کار موکب‌ها قرار داشت و ۵ هزار لیتر موادضدعفونی به همراه ۴۰ تن گوشت گرم نیز بخشی از موکب‌ها در سطح استان توزیع شد.

این مسؤول ادامه داد: البته از بین ۲۱ موکب رسمی استان مازندران هفت موکب در بحث کمک‌های مومنانه در مرحله نخست کمک‌ها در ماه محرم فعال بودند.

 

اصغری با اشاره به اینکه مرحله دوم کمک‌های مومنانه طی روزهای گذشته آغاز شده و درحال انجام است، تصریح کرد: توزیع کمک‌های مومنانه در سطح استان تا پایان ماه صفر ادامه دارد که پس از پایان تعداد کمک‌های مومنانه اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه امسال اعزام زائر صورت نمی‌گیرد و بحث اسکان و تغذیه نداریم درخواست ما این است موکب‌ها بتوانند با شرکت و حضور پربار در مرحله دوم کمک‌های مومنانه ماموریت خود را به بهترین نحو به سرانجام برسانند.

اخبار مرتبط

سازمان تبلیغات برای اربعین برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است

موکب‌های حسینی در ایام اربعین به مردم خدمت کنند

انتشار روایت‌هایی جذاب از پیاده روی اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha