ایجاد بازدارندگی دفاعی از برکات دفاع مقدس است

ایجاد بازدارندگی دفاعی از برکات دفاع مقدس است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ماشاءالله عبدی ظهر امروز در نشست تخصصی بسیجیان طلاب و مدیران حوزه علمیه استان با موضوع گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس ویژگی‌ها و کاربردهای بسیار زیادی دارد که به‌کارگیری آنها در شرایط امروز بسیار می‌تواند راهگشا باشد و چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصتی ارزشمند در این راستا است که همه باید به نحو احسن از آن استفاده کنند.

وی افزود: تربیت نسل کارآمد و دلسوز از مهمترین برکات و ثمرات دفاع مقدس است چراکه جبهه یک دانشگاه بود و در این فضای دانشگاهی بسیاری از انسان‌های دلسوز و کارآمد تربیت شدند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان مرکزی بیان کرد: نسلی که دفاع مقدس آن را تربیت کرد علاوه بر اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی مقتدرانه علیه توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرد توانست در طول چهل سال به دستاوردهای بسیار زیادی دست پیدا کند.

عبدی تصریح کرد: شکوفایی ظرفیت‌های نهفته درون کشور و کشف استعدادها از برکات دیگر دفاع مقدس است که از این طریق رزمندگان در بسیاری از عملیات‌ها به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کردند.

وی ادامه داد: ایجاد بازدارندگی دفاعی از دیگر برکات دفاع مقدس است که علاوه بر اینکه در مقطع جنگ هشت ساله یک وجب از خاک ایران اسلامی را دست دشمن نداد بلکه اقتدار امروز برگرفته از همان بازدارندگی دفاع مقدس است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان مرکزی با بیان اینکه دفاع مقدس ارائه نسخه‌های اطمینان‌بخش برای اداره کشور را به‌خوبی نشان داد افزود: از این مهمتر اینکه این نسخه مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی است و دفاع مقدس به خوبی نشان داد می توان با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی کشور را اداره کرد.

عبدی با بیان اینکه امروز نیازمند این هستیم از این فاکتورهای مهم دفاع مقدس برای پیشبرد گام دوم استفاده کنیم چراکه دفاع همچنان باقی است تصریح کرد: نوع و شیوه دفاع متفاوت شده و تنها نسخه‌ای که در این عرصه می‌تواند کارساز باشد دفاع مقدس است.

وی تاکید کرد: مجموعه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم در استان و هم در سایر یگان‌های نیروهای مسلح تلاش های قابل تقدیری در راستای حفط و تبیین رشادت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام انجام داده اما چهل‌سالگی دفاع مقدس یک فرصت ویژه است که باید به خوبی از آن استفاده شود.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: جامعه طلاب و روحانیون در هشت سال دفاع مقدس علاوه بر اینکه نقش موثری در کارهای تبلیغی و امورات رزمی و دفاعی انجام دادند در تقویت روحیه معنوی رزمندگان نیز بسیار خوش درخشیدند.

 

غلامرضا کریمی اظهار کرد: خوشبختانه نقش طلاب و روحانیون در طول چهل سال انقلاب اسلامی با مجاهدت‌هایی که انجام شده بسیار چشمگیر است و امروز جامعه روحانیت در بین ملت ایران کاملا سرافراز است و ملت به وجود چنین افرادی افتخار می‌کنند.

وی افزود: در طول مقاطع مختلفی که انقلاب اسلامی با آن مواجه بوده روحانیون و بسیج طلاب همواره مجاهدانه در میدان حاضر شدند و نسل جدید در طی یک دهه گذشته این نقش اثرگذار را به وضوح در حوادثی همچون سیل، زلزله و بیماری کرونا مشاهده کرده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: دفاع مقدس متعلق به همه ملت ایران است و ما امروز در چهل‌سالگی دفاع مقدس باید در بیان و عملکردمان دقت داشته باشیم نقش آحاد ملت را بیان کنیم و صرفا دفاع مقدس را محدود به جمعیتی خاص نکنیم.

کریمی تصریح کرد: امروز اگر می‌خواهیم مردم در شرایط جامعه اثرگذار باشند باید الگوی دفاع مقدس را معرفی کنیم چراکه دفاع مقدس با مشارکت و حضور مردم به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کرد.

وی اضافه کرد: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس نیازمند این هستیم نقش همه افراد جامعه را تبیین کنیم و روحانیون و طلاب بسیجی با توجه به ظرفیت‌های خوبی که دارند می‌توانند این مسئله را بازگو کنند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: طلاب و روحانیون در دفاع مقدس نقش بسیار موثری در ایجاد وحدت، اتحاد و هم‌افزایی میان ملت و مسئولین ایفا کردند و امروز در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید بار دیگر این نقش مهم احیاء شود.

کریمی گفت: وحدت و هم‌بستگی اقشار مختلف مردم و مسئولین یکی از دلایل مهم پیروزی‌های دفاع مقدس بود و امروز روحانیون و طلاب بسیجی باید در تحقق این رسالت مهم نقش‌آفرینی کنند.

وی یادآور شد: بسیج طلاب یکی از سرمایه‌های ارزشمند در نظام اسلامی است که کمتر به نقش این جامعه تلاشگر پرداخته شده است و در بسیاری از مقاطع گمنام نقش‌آفرینی کردند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: امروز بسیجیان طلاب باید پیوند میان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با جوانان را مستحکم‌تر کنند که چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای تحقق این امر مهم است.

کریمی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم در هفته دفاع مقدس راه‌اندازی نمایشگاه تخصصی دفاع مقدس و مقاومت است که دستاوردهای اقشار مختلف جامعه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با اعلام آمادگی بسیار خوبی که از جامعه روحانیت و طلاب بسیجی داشتیم غرفه‌های ویژه نقش روحانیت در دفاع مقدس تهیه شده که دستاوردهای خود را ارائه می‌کنند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه در غرفه ویژه روحانیت و بسیج طلاب علاوه بر اینکه دستاوردهای بسیار قابل توجه این جامعه به نمایش گذاشته می‌شود تصریح کرد: طلاب جوان و بسیجی دستاوردها را برای مخاطبین روایت گری و تبیین می‌کنند.

کریمی یادآور شد: با توجه به محدودیت‌های موجود کرونایی کلیه ساعات حضور نمایشگاه علاوه بر اینکه ضبط می‌شوند و در اختیار شبکه‌های تلویزیونی و مجازی قرار می‌گیرد

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام‌ قمی با عکاس پیشکسوت دفاع مقدس دیدار کرد

کتاب بیانات امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس رونمایی شد

جزییات تشییع پیکرهای مطهر ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس در مازندران

0 نظر

ارسال نظر

capcha