نقش زکات در اقتصاد جامعه باید برجسته‌تر شود

نقش زکات در اقتصاد جامعه باید برجسته‌تر شود

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، مهرعلی حق گویان در دیدار با مردم اسفرورین بیان کرد: زکات در جامعه در حال کمرنگ شدن بود که با هشدار و تذکر مقام معظم رهبری از این غفلت جلوگیری شد.

وی ادامه داد: اگرچه برای ادای زکات گام‌های مختلفی برداشته شده است ولی هنوز تا جایگاه حقیقی زکات در جامعه فاصله زیادی داریم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر زکات در جامعه به جایگاه خود برسد بسیاری از مشکلات حل می‌شود چراکه زکات یک عبادت فردی صرف نیست بلکه جنبه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه دارد.

وی افزود: در واقع زکات یک دستور الهی است که اجرای آن تأثیر اقتصادی و اجتماعی دارد از این رو نقش زکات در اقتصاد جامعه باید برجسته‌تر شود.

حق گویان عنوان کرد: زکات دهندگان شاهدان و راویان خوبی از تأثیر اجرای دستور الهی زکات هستند در واقع کسانی که زکات نداده‌اند با شنیدن سخن زکات دهندگان، اهیمت اجرای این دستور الهی را هرچه بیشتر درک خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اجرای زکات یک نتیجه عادی دارد و نتیجه اصلی آن برکت و تأثیر آن در زندگی انسان است که دنیا و آخرت را نورانی خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: آنچه برای کمیته امداد امام (ره) اهمیت دارد اجرای زکات است، مهم این است که این دستور الهی اجرایی شده و زکات به دست محرومان برسد و مهم نیست که این کمک از سوی کمیته امداد به محرومان داده شود یا زکات دهنده خود بپردازد.

 

اخبار مرتبط

نگاه به غرب، اقتصاد را زمین‌گیر می‌کند

جشنواره فرهنگی جامعه القرآن برگزار شد

حدیث پرمعنای نقش بسته در دیدار امروز رهبرانقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha