اجرای طرح مهر تحصیلی در زنجان

توزیع یک هزار بسته بین دانش‌آموزان نیازمند

توزیع یک هزار بسته بین دانش‌آموزان نیازمند

به گزارش سراج24 حجت‌الاسلام مختار کرمی دبا اشاره به طرح‌های اجرایی اوقاف در راستای کمک به نیازمندان اظهار کرد: طرح‌های اجرایی این اداره کل در راستای عمل به نیات واقفان خیراندیش اجرایی می‌شود که از جمله این طرح‌ها مهر تحصیلی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه طرح مهر تحصیلی با هدف کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و با هدف عمل به نیات واقفان در این زمینه اجرایی می‌شود، افزود: در زنجان موقوفه مربوط به این امر وجود دارد و در همین محل نیز هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان از مهم‌ترین رسالت‌های این اوقاف است، گفت: طرح مهر تحصیلی از جمله برنامه‌های خیرخواهانه در راستای تامین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان مستعد است.

کرمی از توزیع یک هزار بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان و دانشجویان به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: بسته مهر تحصیلی که شامل کیف، دفتر، مداد، مدادرنگی و سایر موارد است، تهیه و طبق نیات واقفان خیراندیش به دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اهدا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از کمک به نخبگان مستعد در استان نیز خبر داد و گفت: در این راستا نیز به 70 نفر از افراد شناسایی شده، کمک شد.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف و کمک به دانش‌آموزان نیازمند امری ضروری و خداپسندانه است، افزود: باید آثار ناشی از برکات وقف در جامعه اطلاع‌رسانی شود.

گفتنی است، طرح مهر تحصیلی در راستای سیاست حمایتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود.

 سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در راستای سیاست‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر جامعه، امسال نیز اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های تحصیلی در میان دانش‌آموزان نیازمند کرده است.

 بسته مهر تحصیلی شامل «کیف، دفتر و لوازم التحریر» متناسب با نیاز دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط

استاد ولی‌الله کلامی زنجانی،‌ گواهینامه درجه یک هنری گرفت

40 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در زنجان برگزار می‌شود

آغاز شور عاطفه‌ها در زنجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha