دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

در فصل جدیدی از جریان مقاومت نیازمند توجه جدی‌تر به سیره امام سجاد(ع) هستیم

در فصل جدیدی از جریان مقاومت نیازمند توجه جدی‌تر به سیره امام سجاد(ع) هستیم

به گزارش سراج24 به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای فهما، آیت‌الله رمضانی در آیین اختتامیه دهمین دوره کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) طی سخنانی گفت: اسلام بر پایه رحمت بنا شده، اما آیا اسلام رحمانی با مقاومت در تعارض است، مدیریت پیامبر اسلام(ص) بر اساس رحمت و مهربانی بوده است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: بحث ما مقاومت در برابر کسانی است که مخالف کرامت انسانی هستند. در قرآن کریم قریب به ۳۰۰ آیه درباره جهاد وجود دارد. اینکه عده ای مطرح می‌کنند که جهان امروز جهان صلح است و نباید موضوع مقاومت در برابر استکبار را مطرح کرد، بدانند کاملا بر خلاف نظر قرآن سخن می‌گویند.

آیت الله رمضانی تصریح کرد: امام سجاد(ع) در ۹ فراز دعای ۲۷ صحیفه سجادیه به موضوع مقاومت اشاره و فعالان در جبهه مقاومت را جزء مومنان معرفی کرده‌اند.

وی ادامه داد: بسیاری در استعمار فرانو بحث حقوق بشر را مطرح می‌کنند در حالی که بندبند رساله حقوق امام سجاد(ع) موضوع حقوق بشر را به بهترین شکل بررسی می‌کند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت گفت‌: متاسفانه، سیره علمی امام سجاد (ع) در جامعه ما مهجور و مغفول مانده است در حالی که امروز با توجه به قرار گرفتن در فصل جدیدی از جریان مقاومت نیازمند توجه جدی‌تر به این سیره هستیم. گسترش طالبان و داعش برای تحت‌الشعاع قرار دادن موضوع مقاومت و جایگاه عقلانیت در دین اسلام است.

وی افزود: کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) می تواند با دقت در دعای بیست و هفتم صحیفه سجادیه موضوع افزایش عِده وعُده نیروی مقاومت را برای کسانی که با طرح مبارزه با استکبار مخالفت می‌کنند، تبیین کند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تصریح کرد: صحیفه سجادیه را باید از منظر عمومی بیشتر مورد دقت قرار دهیم.

اخبار مرتبط

جریان مقاومت امروز، نمونه‌ای جاری از فرهنگ دفاع مقدس است

0 نظر

ارسال نظر

capcha