یک پیشنهاد کارگشا

 یک پیشنهاد کارگشا

به گزارش سراج24، حمیدرضا فراهانیراوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در کتاب «راویان صحنه جنگ» از شهید محمدرضا ملکی، راوی سردار اسماعیل قاآنی روایتی را نقل کرده است که بدین شرح است:

«یکی از خاطره‌هایی که شهید محمدرضا ملکی برای من تعریف کرد این بود که می‌گفت: ارتش و سپاه می‌خواستند در اطراف ام‌الرصاص عملیاتی ایذایی و تأخیری اجرا کنند. به همین دلیل جلسه‌ای مشترک بین سپاه و ارتش برقرارشده بود. من هم راوی آقای قاآنی، فرمانده تیپ ۲۱ امام رضا (ع) بودم.

فرماندهان ارتش همه با لباس‌های خیلی تمیز و مرتب و اتوکشیده در جلسه حضور پیداکرده بودند. همراه با آقای قاآنی وارد جلسه شدم. ایشان تازه از عملیات شناسایی برگشته بود و تمام سروصورت و لباسش پوشیده از خاک و گل بود.

فرماندهان ارتش بی‌وقفه سراغ فرمانده‌ی تیپ سپاه، یعنی آقای قاآنی را می‌گرفتند که قرار بود در جلسه حضور پیدا کند. هیچ‌کدام از فرماندهان ارتش فکر نمی‌کردند که آن مرد با لباس خاکی فرمانده تیپ باشد.

آقای قاآنی از آنجا که دوست نداشت خود را فرمانده معرفی کند می‌گفت «شما ادامه بدهید الآن می‌آید.» خلاصه فرماندهان ارتش با آنتن‌های نشانگری که داشتند خیلی جدی منطقه عملیاتی را روی کالک توضیح می‌دادند تا اینکه در خصوص چگونگی عبور نیروها از خاکریز و پنهان ماندن از چشم عراقی‌ها بحث به بن‌بست رسیدند.

اینجا بود که آقای قاآنی بلند شد و خود را معرفی کرد و پیشنهاد حفر یک کانال مخفی را از زیر خاکریز داد تا نیروها بتوانند دور از چشم عراقی‌ها از خط خود عبور کنند و به خط دشمن بزنند. این پیشنهاد کارگشا واقع شد و در عمل هم طرحی موفقیت‌آمیز از کار درآمد.»

اخبار مرتبط

اعزام کاروان خدمت «مکتب شهید سلیمانی» شاهرود به مناطق محروم

محرومیت‌ زدایی درسطح کشور به همت سپاه میثم/ راه شهدا ادامه دارد

عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون فداکاری شهداست

0 نظر

ارسال نظر

capcha