با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت از سختی‌ها عبور می‌کنیم

با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت از سختی‌ها عبور می‌کنیم

به گزارش سراج24؛ سعید اوحدی دوشنبه ۲۴ شهریور در دیدار با آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) افزود: شهدای مدافع حرم نمادی از انسانیت، جوانمردی، عزت و بصیرت هستند که آتش فتنه را هزاران کیلومتر آن طرف مرزهای کشور خاموش کردند.

او با بیان اینکه اگر این عزیزان نبودند امروز اسمی از اسلام و ارزش‌های اسلامی وجود نداشت، افزود: داعشی‌ها و تکفیری‌ها توطئه بسیار پیچیده‌ای داشتند و اگر شهید سرلشکر قاسم سلیمانی نبود امروز اسمی از مضجع شریف در عراق نبود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه استان فارس در دوران دفاع مقدس و پس از آن ۱۵ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: فارس یکی از استان‌هایی‌ست که بیشترین تعداد شهدا، جانبازان و ایثارگران را در طول عمر انقلاب اسلامی داشته است.

اوحدی وجود ۴۰ هزار جانباز و بیش از ۲ هزار آزاده در استان فارس را ثروت و سرمایه‌ای بزرگی برای این استان و کشور دانست و بیان کرد:  این ظرفیت مسئولیت ما را سنگین تر می‌کند که باید تلاش کنیم و خدمات مطلوب تری به آنان ارائه دهیم.

او به تحریم‌های بی‌سابقه جمهوری اسلامی ایران هم اشاره و اضافه کرد: فشارها و تحریم‌های امروز علیه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ سابقه نداشته است، امروز ساده‌ترین اقلام بهداشتی و داروها را از کشور ما دریغ می‌کنند و اجازه واردات را نمی‌دهند.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد: در شرایطی که دشمن تمام ظرفیت‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای خود را به کار ‌گرفت و اعلام کرد که ایران در مقابل کرونا تسلیم شده است، دیدیم مردم و کادر بهداشت و درمان با مجاهدت خود چه اقدام بزرگ و عظیمی را انجام دادند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس نیز در این دیدار گفت: بحث شهادت و ایثارگران با جامعه شیعه آمیخته است و این حرکت مایه آبروی ما بوده که ادامه داشته و در هر قرن و عصر و مکانی صحنه های ارزشمند ایثارگری را شاهد بودیم.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) افزود: امروز باید دین خود را نسبت به جامعه ایثارگری بجا بیاوریم و بدانیم خدماتی که قرار است به این جامعه ارایه شود، برکت کار در جمهوری اسلامی است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه تاکنون ده‌ها هزار واحد مسکونی در نقاط مختلف استان فارس برای اقشار مختلف ساخته شده است، اضافه کرد: حال این افتخار نصیب سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شده است تا برای جامعه ایثارگران در حوزه مسکن اقدامی انجام دهد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه واقعه عاشورا یکی از الگوهای مناسب برای تدوین برنامه‌های حمایتی از ایثارگران است و امام سجاد (ع) یک ایثارگر محسوب می‌شوند، گفت: باید بتوانیم از شخصیت امام سجاد(ع) برای انجام وظیفه خدمت به جامعه ایثارگری الگو برداریم.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: شهادت و ایثارگری با جامعه شیعه آمیخته بوده و مایه آبروی ما است؛ ایثار و شهادت ادامه داشته و در هر قرن و مکان، صحنه‌های ارزشمند ایثارگری را مشاهده می‌کنیم.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه در تمام رخدادهای مذهبی و تاریخی شیعه موضوع شهادت به وضوح دیده می‌شود، گفت: با توجه به حقی که شهدا بر گردن جامعه دارند، کارگزاران هم باید به افزایش خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران اقدام کنند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی قله شهادت در استان فارس را حضرت احمدبن موسی(ع) دانست و گفت: فعالیت‌های مختلفی در راستای تکریم خانواده شهدا در نظر گرفته شده و توسط دستگاه‌های مختلف انجام شده است اما اصلی ترین اقدام را باید بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام دهد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه حضرت احمدبن موسی(ع) در استان فارس قله شهادت محسوب می‌شود، گفت: شهدا برای تحقق عدالت به شهادت رسیده‌اند بنابراین کُل اقدامات باید در راستای تحقق توسعه عدالت باشد.

اخبار مرتبط

امامزادگان در پرتو علاقه مردم به قطب‌های فرهنگی تبدیل شده‌اند

جایزه دوسالانه فرصت مغتنمی برای اهالی شعر و ادب است

مهربان‌ترین نامادری تاریخ + ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha