چاپ ۲۵ جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع شهدا در زنجان

چاپ ۲۵ جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع شهدا در زنجان

به گزارش سراج24، سیدشمس الدین موسوی با بیان اینکه تمامی کمیته‌های کنگره ۳ هزار و ۵۳۵ شهید در استان زنجان فعال هستند، اظهار کرد: جلسات متعدد ستادی استانی و شهرستانی برگزار شده و مسؤولان کمیته‌ها وظایف ابلاغی را به طور دقیق پیگیری می‌کنند.

معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان با مسؤولیت اداره کل آموزش و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان فعال بوده و جلسات متعددی تشکیل داده‌اند، افزود:پیگیری جمع‌آوری اسناد، چاپ کتاب و … از عمده فعالیت‌های این کمیته بوده است.

وی به جمع آوری ۱۸۰هزار سند و عکس توسط مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و نیز۱۵۰ هزار قطعه سند و عکس توسط بنیاد شهید استان زنجان اشاره و تصریح کرد: برخی اسناد با گذر زمان از بین رفته و یا به طور کامل جمع‌آوری نشده است که از خانواده‌های شهدای عزیز درخواست می‌کنیم که  همکاری کرده و اسناد مرتبط را به دفتر کنگره ۳۵۳۵شهید استان تحویل دهند تا رونوشت آنها تهیه شده و در اختیار عموم قرار گرفته و رشادت‌های این دلاوران و بزرگمردان در حافظه تاریخ ثبت شود.

موسوی خاطرنشان کرد: جلسه یادمان‌ها و المان‌ها نیز با حضور شهرداری زنجان برگزار شده و اقدامات موثری در این زمینه انجام شده است.

معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه در مورد فضاسازی شهری کنگره شهدای استان زنجان قول‌های مساعدی از سوی شهرداری داده شده است، افزود: مساعدت‌های شورای شهر استان نیز می‌تواند سبب برنامه‌ریزی و اقدامات تاثیرگذاری در این زمینه شود.

وی با اشاره به اینکه تدوین کتاب شهدای استان به ویژه شهدای فرمانده نظیر شهید اشتری در دستور کار سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان قرار گرفته و پنج کتاب نیز در مورد شهدا آماده چاپ است، ادامه داد: همچنین ۲۵جلد کتاب مخصوص کودکان با محوریت شهدا همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ خواهد رسید، تاکید کرد: آنچه که نیاز امروز کودکان در الگوپذیری است، آشنایی آن‌ها با قهرمانان و اسطوره های ایثار و شهادت امروز و دیروز کشور است.

موسوی به ساخت مستند با همکاری صدا و سیمای استان زنجان خبر داد و گفت: برنامه ریزی منسجم ، گسترده و هماهنگ برای برگزاری هرچه بهتر کنگره ۳۵۳۵شهید استان زنجان که در سال ۱۴۰۰برگزار می شود از چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان آغاز شده که در این برهه حساس کنونی بسیار مهم و ضروری است و رسانه استانی با درک اهمیت این رویداد تاریخی و مهم برنامه های متنوع و جذابی را آماده تولید و پخش کرده است.

اخبار مرتبط

فاطمه‌ای که زنده زنده در آتش منافقین سوخت⁦

کتاب «غبار صحرا» منتشر شد

سه کتاب دفاع مقدس در زنجان رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha