نذر ۶ میلیون غذا ی گرم به نیت شهید «قاسم سلیمانی»

نذر ۶ میلیون غذا ی گرم به نیت شهید «قاسم سلیمانی»

به گزارش سراج24،مجید باجلان،معاون اداری و مالی کمیته امداد امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اجرای پویش ایران همدل از نیمه شعبان سال جاری،اظهار داشت:در قالب این پویش حدود۱۸۰۰آشپزخانه در طرح اطعام مهدوی در سراسر کشور فعال شد و به مناطق مرزی و روستایی و نیازمندان خدمات ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ میلیون پرس غذای گرم و ۲میلیون و ۳۰۰هزار بسته ارزاق توزیع شد، گفت:در کل ۵۴۰ میلیارد تومان در مرحله اول این پویش توسط مردم بین نیازمندان توزیع شد.

معاون اداری و مالی کمیته امداد با اشاره به مرحله دوم اجرای پویش ایران همدل،خاطرنشان کرد:در این مرحله نیز ۲۴۰۰ آشپزخانه در طرح اطعام حسینی ایجاد شد و در ۲هزار مکان نیز ارزاق برای نیازمندان جمع آوری و از محرم تا صفر توزیع می شود.

باجلان از فعالیت ۶۰هزار نیروی جهادی در این آشپزخانه ها خبر داد و افزود:تاکنون ۱۱میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع شده ؛ضمن اینکه تاکنون یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته ارزاق نیز توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع در  این دو طرح ۳۵۰ میلیارد تومان کمک صورت گرفته است،بیان داشت:۷۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند  که ۲۵۰ هزار نفر از آنها شناسایی و در اولویت اول ۵۰ هزار تبلت توضیع می شود.

معاون اداری و مالی کمیته امداد با بیان اینکه تبلت های توزیعی ایرانی است،متذکر شد:اینترنت این تبلت ها رایگان خواهد بود و امکان رصد آن توسط والدین وجود دارد.

باجلان از کمک ۱۰ میلیارد تومانی شرکت های استارت آپی در مرحله اول پویش ایران همدل خبر داد و تصریح کرد: این مبلغ برای تهیه تبلت مورد نیاز دانش آموزان و دانشجویان هزینه خواهد شد.

وی از تهیه ۱۴ هزار تبلت توسط بنیاد مستضعفان و ۱۰ هزار تبلت توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و افزود:شورعاطفه ها  از ۷لغایت ۱۱مهر در کل کشور با مشارکت خودروهای شرکت پست اجرا می شود و مردم می توانند لوازم التحریر و البسه اهدایی خود برای دانش آموزان و دانشجویان نیازمند به این خودروها تحویل دهند.

معاون اداری و مالی کمیته امداد از پیوستن خانواده سردار شهید قاسم سلیمانی به پویش ایران همدل خبر داد و گفت:به نیابت از این شهید عزیز ۶میلیون پرس غذا تا ز تاسوعاتا اربعین بین نیازمندان توزیع می شود.

باجلان اضافه کرد:مردم می توانند به نیابت از این شهید کمک های خود را به شماره کارت ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ واریز کنند تا در قالب این ۶میلیون غذای گرم بین نیازمندان توزیع شود.

وی از پیوستن اپراتورهای همراه اول،ایرانسل و رایتل به پویش ایران همدل خبر داد و گفت:رئیس جمهور و تعدادی از بانکها به این پویش پیوستند.

 

اخبار مرتبط

اهدای مدال قهرمانان المپیک به فرزندان «حاج قاسم»

کمک ١۵٠ میلیارد تومانی خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

«نذری اینترنتی» روش جدید کلاهبرداران فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha