تدارک ۱۰۰۰ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

تدارک ۱۰۰۰ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

به گزارش سراج24، سرهنگ محمدحسن سلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ظهر امروز در نشستی با شماری از مدیران استان اظهار کرد: در هفته گرامیداشت دفاع مقدس امسال و در آستانه چهلمین سالگرد دفاع غیورمردان ایران اسلامی از میهن برابر رژیم بعث عراق، بیش از یک هزار برنامه در بخش‌های مختلف در استان سمنان تدارک دیده شده است.

او گفت: برنامه‌های دفاع مقدس در سال جاری تنها مختص به یک هفته نبوده و در طول ۱۲ ماه این رویدادهای اعتقادی و فرهنگی در استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان اضافه کرد: از مساعدت و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان و کارگروه‌های مربوطه که برای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های گرامیداشت دفاع مقدس در استان در تلاش بودند، نهایت قدردانی را دارم.

سلامی بیان کرد: مدیران ستادی، استاندار سمنان و معاونان او به معنای واقعی برای اجرای ارزش‌های دفاع مقدس در تلاش هستند و به سهم خود از درایت حکیمانه این عزیزان نهایت قدردانی را دارم.

او گفت: عملکرد تعداد کمی از دستگاه‌های اجرایی استان در انجام امور برای برگزاری باشکوه برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس مطلوب نیست که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در روزهای آینده این دستگاه‌ها طرح‌های مصوب خود را در گام اجرایی قرار خواهند داد.

تجلیل از خانواده‌های شهید و ایثارگر استان سمنان

حجت‌الاسلام حسن فریدون، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان هم گفت: ۴۸ عنوان برنامه از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در آستانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس تدارک دیده شده است.

او اضافه کرد: تلاش می‌شود که برنامه‌های مذکور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ سلامت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در استان سمنان در گام اجرایی قرار گیرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: در ۳۱ شهریور امسال و در اولین روز گرامیداشت هفته دفاع مقدس، رهبر معظم انقلاب به‌صورت زنده با خانواده شهدا و ایثارگران در تلویزیون صحبت خواهند داشت و این عزیزان برای شنیدن فرمایشات مقام معظم رهبری از هم‌اکنون لحظه‌شماری می‌کنند.

فریدون بیان کرد: تجلیل از خانواده‌های شهید و ایثارگر استان با کمک دستگاه‌های اجرایی به‌طور ویژه در دستور کار است.

او گفت: نام‌گذاری و تزئین برخی از معابر استان به نام شهدای هشت سال دفاع مقدس در روزهای آینده بر اساس جلسات و مصوبه‌های اخذشده انجام خواهد شد.

برنامه‌های ویژه دفاع مقدس یک‌ساله تدوین شود

حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان هم در این جلسه گفت: شهدا و ایثارگران اسوه‌های عبور از شرایط دشوار جنگ تحمیلی بودند و باید با الگوبرداری از این شخصیت‌های فرزانه، برای در گام اجرایی قرار دادن اقتصاد مقاومتی در کشور همواره در تلاش بود.

وی با بیان اینکه توجه به اقتصاد مقاومتی همواره مورد توجه و سفارش رهبر معظم انقلاب بوده است، گفت: با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و الگوبرداری از رویه‌های شهدا و ایثارگران می‌توان برای رفع مشکلات جامعه و اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی اقدام کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: امسال علاوه بر گرامیداشت هفته دفاع مقدس، چهلمین سالگرد این رویداد مهم و ارزشی را هم در پیش داریم و برنامه‌های ویژه دفاع مقدس به‌صورت یک‌ساله تدوین و در گام اجرایی قرار گیرد.

خجسته‌پور اضافه کرد: از تلاش کارگروه‌های هفته دفاع مقدس و مدیران اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان که برای برگزاری این رویداد مهم از ۳۱ شهریور به مدت یک هفته از هم‌اکنون در حال تدارک هستند، نهایت قدردانی را دارم.

وی اضافه کرد: در ۳۱ شهریور با آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس، سخنرانی رهبر معظم انقلاب را خواهیم داشت که تکمیل زیرساخت‌ها برای پخش سخنان ایشان در فرمانداری‌های استان در حال انجام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: در تجلیل از ۳۰ هزار خانواده معظم شهدا و ایثارگران به این نکته توجه شود که فرهیختگانی که در نقاط دوردست استان و مناطق روستایی و عشایری زندگی می‌کنند، بیشتر مورد تجلیل قرار گیرند.

 

اخبار مرتبط

حضور ایران در نمایشگاه بغداد با 1200 عنوان کتاب

برگزاری نمایشگاه عکس «ملاقات با امام» از سوی فرهنگسرای امام (ره)

نمایشگاه مجازی هنری «سرّ نهان» برپا می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha