امروز مسائل سیاسی همه فکر و انرژی جوان انقلابی را درگیر کرده است

امروز مسائل سیاسی همه فکر و انرژی جوان انقلابی را درگیر کرده است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد قطبی اظهار داشت: وقتی در جامعه‌ای تمام ظرفیّت نفوذ و حاکمیّت را در سبد سیاسی قرار دهیم، حاصلش همین خواهد شد که آمدن یا نیامدن یک نفر می ‌تواند کل معادلات را برهم بزند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه این وضعیت برای کشور شکننده است، افزود: باید ظرفیت ‌های جریان ‌سازی در جامعه بین امور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توزیع شود.

وی تصریح کرد: آن‌چه امروزه مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند یعنی اقتصاد مقاومتی، در ضلع اجتماعی قرار می ‌گیرد و آنچه موجب رشد و تعالی جامعه و حرکت به سمت تمدن ‌سازی می ‌شود فرهنگ است ولی ظرف امور اجتماعی و فرهنگی از قدرت نفوذ و جریان ‌سازی در جامعه تهی شده و به آن توجه نمی ‌شود.

اولویت امور سیاسی بر امورفرهنگی در ذهن جوان انقلابی

قطبی عنوان کرد: اکنون دغدغه امور سیاسی در ذهن و ضمیر جوانان انقلابی از دغدغه ‌های فرهنگی و اجتماعی بیشتر است و همه وقت، فکر و انرژی آن ‌ها را مشغول ساخته است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: در حالی که اگر وضعیت فرهنگی و اجتماعی سامان یابد و مردم به شرایط متعادل فرهنگی و اجتماعی برسند، چند وعده عوام‌پسند و ساده و چند شعار ظاهرپسند در جامعه موج نامتعادل به وجود نمی ‌آورد.

وی بیان داشت: تا زمانی که سطح فرهنگ و اندیشه جامعه متعالی نشود، قدرت وعده و وعید در جذب رأی، از منطق و استدلال بیشتر خواهد بود.

قطبی افزود: جوانان انقلابی باید با حرکت ‌های خودجوش و درون ‌زا همت خود را صرف رونق‌بخشی به کارآفرینی، فناوری و رشد اقتصادی همراه با توسعه، تقویت فعالیت ‌های فرهنگی و رشد اندیشه و قدرت تفکر جامعه کنند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی گفت: درگیر شدن تنها در امور سیاسی، به مرور شاکله فکری انسان را تک ساحتی کرده و قدرت تصمیم ‌گیری ‌های چند وجهی و چند بعدی را از انسان سلب می ‌کند، دوام نظام و انقلاب اسلامی در گرو تقویت ایمان و باورهای دینی و رونق مساجد و محافل مذهبی، همراه با اکوسیستم روان و سالم اقتصادی و اقتدار سیاسی و امنیتی است.

وی افزود: براین اساس باید در هر سه زاویه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی فعال بود و از هیچ کدام غفلت نکرد، هرچه انتخاب رئیس‌جمهور مهم است، تعقّل و دوراندیشی مردم نیز اهمیت می‌گیرد؛ چرا که این تعقل است که آن رئیس را حکیمانه بر می‌گزیند.

قطبی تصریح کرد: به جای تلاش برای نامور ساختن یک گزینه، بکوشیم معیارمندی و گزینش‌گری حکیمانه را در جامعه توسعه دهیم تا قدرت تشخیص را در انسان‌ها افزایش یابد؛ انتخاب منطقی و دوراندیشانه، تضمین‌گر جمهوریت برخاسته از فقه ولایی است و جامعه‌ آگاه و بینش‌مند مقاوم و عزّت‌مند است.

اخبار مرتبط

سردارسلیمانی الگوی عملی هویت انقلابی گری را در جهان به تصویر کشید

رسالت امام حسن عسکری(ع) مهیاسازی جامعه برای عصر غیبت بود

فصلنامه «ره توشه» ویژه مبلغان منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha