زنان جامعه اسلامی برای ایجاد نهضت اجتماعی ظرفیت قابل توجهی دارند

زنان جامعه اسلامی برای ایجاد نهضت اجتماعی ظرفیت قابل توجهی دارند

به گزارش سراج24، عاطفه سعیدی‌نژاد مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی ظهر امروز در نشست با اعضای ستاد مرکزی، کارشناسان، رئیس جمعیت و اعضای فعال جمعیت بانوان در ایلام  که در قالب ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: مهم‌ترین موضوع در طرح نهضت تبلیغ، فعال کردن مخاطبین است؛ ما باید سعی کنیم تا حس ارزشمندی و اثرگذاری به مخاطب منتقل شود تا بتواند در محیط پیرامونی خود به نوعی ویرایشگر باشد.

وی گفتمان‌سازی، توانمندسازی و پشتیبانی را از فعالیت‌های اصلی اداره کل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان برشمرد و افزود: هویت ‌بخشی و نقش ‌آفرینی؛ رویکرد اصلی این اداره کل است.

مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: امر تبلیغ مختص به گروه خاصی از افراد نیست بلکه به نوعی وظیفه آحاد مردم است اما در این میان زنان نقش پررنگ‌تری دارند و در محیط اطراف خود ائم ازخانواده و... می‌توانند منشا اثر باشند.

برگزاری طرح مریم ویژه دختران

سعیدی‌نژاد در ادامه از برگزاری طرح مریم ویژه دختران خبر داد و گفت: فعالان عرصه تولیدات فرهنگی، عرضه خدمات و محصولات محور مدار که تولید محتوای فرهنگی دارند به مخاطب عرضه و معرفی شوند.

وی بیان داشت: به هر ترتیب زنان جامعه اسلامی برای ایجاد نهضت اجتماعی ظرفیت قابل توجهی دارند و این ظرفیت می‌تواند در جهت اصلاح و ویرایش محیط پیرامونی به سمت پیشرفت مطلوب باشد همچنین زنان در خانواده و اجتماع می‌توانند رکن رکین جامعه پردازی و به‌ تبع آن راهبر نهضت شکل‌دهی دولت اسلامی محسوب شوند و از این‌جهت اصلاح محیط اجتماعی می‌تواند از لایه‌های اصلی پیشرفت ایرانی اسلامی باشد.

سعیدی‌نژاد ابراز داشت: از منظر نگاه دینی به مسئله جمعیت بانوان و نهضت تبلیغ به ‌عنوان یک امری مهم و ضروری پرداخته شود و می‌توانیم با ارائه راهکارهای متنوع اذهان مخاطبان خود را در زمینه فرهنگی، با توجه به ظرفیت‌های استانی توانمند کرد.

اخبار مرتبط

وظیفه ما معرفی اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام انقلابی است

چرا دخترها می‌خواهند مثل پسرها حرف بزنند؟

زنان ایرانی در پشت جبهه‌های نبرد شاهکار کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha